Tři vítězství, jednu velmi cennou remízu a jen jedinou porážku si přivezli šipkaři elitního krnovského týmu DC Mirage Krnov z třetího hracího dne nejprestižnější týmové soutěže v České republice, hrané v Olomouci. Mirage v nedělním programu republikové Grand Prix získala celých 10 bodů a zařadila se tak mezi nejúspěšnější týmy tohoto dne.

V pátek odtartoval celý náročný program společným worm– upem jednotlivců a turnajem mixů. V mixech dokázal vybojovat skvělé 3. místo René Vinárek se svou partnerkou Martinou Mazačovou z Ostravy. V zahřívacím turnaji uspěl také Dušan Dedek, který mimo jiné porazil mistra světa Martina Hoffmanna a skončil nakonec třetí. V sobotu patřil program republikové Grand Prix velkým turnajům jednotlivců a dvojic mužů i žen a také soutěžím TOP RGP. V topkách nastoupilo kvarteto hráčů ze severomoravského regionu, Dušan Dedek skončil nakonec devátý. Mezi jednotlivci se prosadil také Jiří Kabaja, který se umístil mezi čtyřmi stovkami hráčů na 13. místě. V neděli byla na programu nejprestižnější týmová soutěž v České republice – Superliga. Šestnáct nejlepších týmů České republiky napříč všemi asociacemi, ti nejlepší z nejlepších.

Mirage v Olomouci reprezentovali Dušan Dedek, Jiří Kabaja, René Vinárek, Karel Čožík, Vladimír Adámek, Karel Povolný ml. a Jiří Vlček. DC Mirage Krnov startovala do posledního hracího dne základní části ze čtrnáctého místa a také s vědomím, že pouze plný bodový zisk ji zachová naději na play–off. To byl při pohledu na soupeře velmi těžký oříšek. Prvním soupeřem Mirage byl Kousal Twist Trutnov. Trutnovští byli o místo před Mirage, takže v souobji šlo také o prestiž. Krnov byl od začátku lepším týmem a čtveřice Dedek, Kabaja, Vinárek a Čožík vedla již 6:2, soupeř již skóre pouze korigoval.

Druhý duel sehrál Krnov proti ADAKu Mírová, za který hrají hráči širšího kádru reprezentace Boldiš a Slekovič. Krnované podali bojovný výkon a před závěrem utkání byl stav nerozhodný 4:4. Oba hráči Mirage mohli hru rozhodnout ve svůj prospěch, ovšem nestalo se tak. Nakonec oba prohráli a to znamenalo těsnou porážku 4:6. Do utkání proti Mexiku Chomutov nastoupil místo Čožíka Povolný a hned se blýskl výborným výkonem. Vedle celý den skvěle hrajícího Dedka se tentokrát prosadili také ostatní a Mirage brzy vedla 4:0. Vítězství si udržela až do konce a porazila účastníka play–off jasně 7:3. Ve čtvrtém zápase pak sehrála Mirage zápas z nejtěžších. Soupeřem jim byl úřadující mistr republiky Bunda Starý Klíčov v čele s mistrem světa Martinem Hoffmannem.

Mirage se věhlasného soupeře nezalekla a celý zápas držela vyrovnanou partii. V závěru dokonce Krnov vedl 5:4, nakonec se však musel spokojit s cennou remízou 5:5. V závěrečném utkání hostil Krnov předposlední tým PCarena.cz Jičín. Krnované odehráli utkání velice uvolněně a po úvodních dvojhrách vedli 3:1. Po čtyřhrách to bylo 4:2 a v závěru proměnili několik doublů a vyhráli jasně 7:3. Celkově tak Mirage v poslední hrací den získala 10 bodů a stala se třetím nejúspěšnějším týmem dne. Celkově pak DC Mirage obsadila konečné 12. místo.

O účast v příštím ročníku bude bojovat na Mistrovství republiky družstev UŠO v Králikách u Nového Bydžova, které se koná v červnu. Podmínkou je umístění do 5. místa, což je pro tento tým reálné.