Letní přestávka se blíží ke svému konci, a tak pomalu přichází čas znovu vzít šipky do ruky a postavit se na čáru odhozu. V krnovském Sport clubu se poslední srpnovou sobotu sešlo dvaadvacet párů, aby si to rozdaly v turnaji dvojic. Největšími favority byli Karel Čožík s Vladimírem Adámkem z Mirage Krnov, nechyběly také další silné dvojice.

Od prvních legů se hrálo na velmi dobré úrovni. Jako by ani žádná letní přestávka nebyla. K vidění byla zavírání v šestém, sedmém kole a nezřídka končily zápasy rozhodujícím legem. V semifinále pravé strany vyhráli již avizovaní Čožík s Adámkem nad Jiřím Vlčkem a Petrem Bujokem, v dolní části pavouka přehrála dvojice Petr Gojný, David Sicilský bratry Jana a Ondřeje Bujokovy. Ve finále pravé strany pak úřadovala dvojice z Mirage Krnov a Gojného se Sicilským poslali doleva. Tam už na ně čekali bratři Honza a Ondra Bujokové, kteří před tím porazili svou krev v podobě Petra s Vlčkem.

Dvakrát nevstoupíš do téže řeky. To platilo pro odvetný duel Bujoků proti Gojnému se Sicilským. Bujoci byli tentokrát lepší a postoupili do finále. V souboji na dva vítězné sety museli dohánět ztrátu jednoho setu, přesto se zdálo, že finále bude dlouhé. Všichni čtyři hráči předváděli výborné výkony, padalo dost 140 i 133. Hned první dva legy vyhráli Bujoci a scházel jim jediný leg k prodloužení finálového souboje. Jenomže v tuto chvíli dvojice Čožík, Adámek přepnula na vyšší rychlostní stupeň a dokázala utkání zvrátit. Na 2:2 vyrovnával Čožík ukázkovým bullem a v následujícím legu už favorité svou pozici pohlídali a vyhráli.

Konečné pořadí Sport Club Dart Trophy: 1. Karel Čožík/ Vladimír Adámek, 2. Jan Bujok/ Ondřej Bujok, 3. Petr Gojný/ David Sicilský, 4. Petr Bujok/ Jiří Vlček, 5. - 6. Michal Pavelek/ Tomáš Pospíšil a Stanislav Fiurášek/ Pavel Lux, 7. - 8. Jiří Špak/ Tomáš Vašut a Tomáš Zoubek/ Ivana Vicherová. Turnaj byl zároveň poslední prověrkou před startem podzimní části KŠL, která zahájila v úterý 28. srpna zápasy třiadvacátého kola. Další utkání jsou na pořadu zítra od 18 hodin, šlágrem kola bude souboj Presidenta s týmem 74 T.