Cobra vers. Dědové 2:0 (97:83)

Cobra v poslední době pokračuje ve výborných výkonech, když velkým tahounem týmu je především Papadopulos. Dědové občas některého ze silnějších soupeřů zaskočí, celkově se však potácejí ve spodních patrech prvoligové tabulky. Cobra nastoupila v osvědčené sestavě Papadopulos, Hrtoň, Hudec a Pitner, Dědové dorazili ve složení Procházka, Rada, Novotný a Kalus ml. Cobra dokázala vstoupit do utkání přesně podle předpokladů. Hi – score vyhrál Pitner před Procházkou a Hrtoněm a domácí vedli 21:15. Ovšem druhá hra se podařila více Dědům, když vyhrál Rada a Dědové vyhráli o čtyři body, čímž snížili náskok Cobry na přijatelné dva body. Hra 501 DOE však většinou odhalí skutečný poměr sil. Ačkoliv vyhrál Kalus ml., další místa uhráli Papadopulos, Pitner a Hrtoň a Cobtra si ztracené body vzala zpět. Ještě hůře to s hosty vypadalo po baseballu. Papdopulos a Pitner zajistili svému týmu výhru o deset bodů, a utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Šestnáctibodové vedení Cobra přetavila v cricketu na zisk očekávaných dvou bodů.

Nejlepší hráči: Papadopulos (34/5) – Rada (27/ 5).

Unicorn vers. Zlatovar 1 2:0 (95:85)

Utkání dvou předních týmů soutěže bylo asi největším tahákem kola. Unicorn reprezentovali Čožík, Adámek, J. Bujok a Mohelník, v dresu Zlatovaru nastoupili Lux, J. Armlich, Snopek a Fiurášek. Očekával se vyrovnaný souboj. Unicorn vstoupil do zápasu lépe a vyhrál Hi –score o čtyři body, když byl ve hře nejlepší Adámek. Také na rulette se dařilo nejvíce Adámkovi a Unicorn náskok zvýšil o další dva body. Ovšem 501 DOE se domácím nepovedla. Přestože měli připraveno na zavírání dříve než soupeř, trefit double se jim hned nepovedlo. Toho Zlatovar využil a zavřel v pořadí Snopek, J. Armlich a Fiurášek. Zlatovar zde upřednostnil své zkušenosti s touto hrou v osmibodové vítězství ve hře. Ovšem v baseballu už tak silný není. Hru tentokrát ovládl Jan Bujok a Unicorn vyhrál o celých deset bodů. Tím si před cricketem zajistil osmibodové vedení, které si v cricketu zkušeně pohlídal, a získal tak důležité dva body.

Nejlepší hráči: Adámek(27/5) – J. Armlich (28/5).

Brežněv vers. 74 T 0:2 (86:94)

Brežněv býval v minulosti velmi nepříjemným soupeřem, ovšem v letošní sezoně se mu příliš nedaří. Totéž ovšem lze říct také o týmu 74 T, který měl před sezonou větší ambice. Za Brežněv nastoupili P. Hampel, Slíva, Bánovec a E. Hampel, za 74 T kvartet Pavelek, Minárik, Menzel a Pohludka. Zahřívací kolo v podobě Hi – score více vyšlo hostům. Hru vyhrál Pavelek před Minárikem a výsledkem byl dvojbodový náskok 74 T. Rulette vše smazala po výhře Brežněva na remízu. „Pět set jednička“ otočila vývoj utkání na stranu 74 T, když hru nejlépe zvládl Minárik před Slívou a Pohludkou. A protože baseball skončil pouze remízou, mohlo celé utkání vyvrcholit v napínavém cricketu. Ten si 74 T hlídala na potřebných pozicích. Přestože hru vyhrál Bánovec, poslední dvě místa patřila jeho spoluhráčům v týmu a to o osudu zápasu rozhodlo.

Nejlepší hráči: Slíva a Bánovec (oba 28/5) – Minárik (31/5).

Krnovská šipková liga pokračuje v úterý od 18 hodin, tahákem kola bude souboj Medvědů s Unicornem.