Vyvrcholením první poloviny bude tradiční Pololetní turnaj, který se odehraje 30. června v sále Kofola music clubu. Těsně před koncem první části soutěže se pomalu utvářejí pozice jednotlivých týmů. K největším favoritům první ligy patří kvarteto Mirage 2, Medvědi, Unicorn a Texas Úblo, velmi vysoko mohou pomýšlet ovšem také Cobra, Zlatovar 1, Kofola, 74 T a President. Za Presidentem je již výrazná osmibodová mezera. Sestupem do druhé ligy jsou dosud nejvíce ohroženy týmy Zlatovar 2, Alubra, Dědové a Kamenec. Jednoznačným aspirantem na postup do 1. ligy je Barbara, která dosud v druhé lize neztratila jediný bod. K dalším adeptům patří nepochybně Kukačky, Taxi Titz, Na Pile Brantice, Rozcestí a překvapivě také Kováři z Úvalna i Brumovice. Zklamáním jsou dosud výkony Špice a Černých Kocourů, v posledních kolech naopak rostou výkony Čertů z Hradu, kteří dvakrát v řadě zvítězili.

President vers. Brežněv 93:87

President postavil do utkání základní čtveřici Jursa, Hudák, Vranka a Kutra, Brežněv reprezentovali P. Hampel, Slíva, E. Hampel a Bánovec. Lépe do utkání vstoupili hosté, hru vyhrál Slíva a Brežněv se ujal vedení o čtyři body. V rulette byl nejlepší Bánovec před P. Hampelem, ale další dva hráči Brežněva obsadili poslední dvě místa a hra skončila remízou. Do 501 DOE však více svého umu vložil President. Vyhrál Jursa před Hudákem a domácí výhrou 22:14 strhli vedení v zápase na svou stranu. Baseball naděje domácích na výhru navýšil o další dva body, když vyhrál Kutra před Slívou. Šestibodový náskok si President pohlídal i v závěrečném cricketu a celkově vyhrál. Nejlepší hráči: Jursa (27/5) – Slíva a Bánovec (oba 23/5).

74 T vers. Zlatovar 2 2:0 (108:72)

Domácí se chtěli na slabším soupeři rehabilitovat za předchozí nepřesvědčicé výkony, hosté bojují o záchranu v soutěži. Domácí představili kvartet Pavelek, Pospíšil, Menzel a Pohludka, Zlatovar 2 začínal ve složení Líbal, Ryška, Černý a Urban. Domácí hráči nechtěli po předchozích výpadcích dovolit další bodové ztráty. Hned v Hi – score dominovali výrazným způsobem, když hru vyhrál Pospíšil před Pohludkou a Pavelkem a 74 T se ujalo vedení 25:11. Tlak 74 T pokračoval také v rulette. Hru vyhrál Menzel před Pohludkou a domácí navýšili vedení o dalších šest bodů. V poslední době se ale jednomu z favoritů soutěže nedaří hra 501 DOE a také tento zápas byl toho důkazem. Hře dominoval Ryška před Pospíšilem a Urbanem a Zlatovar 2 výhrou o dva body snížil. Ovšem v baseballu museli hostující hráči polknout velmi hořkou pilulku, když prohráli 10:26. 74 T dohrála hru v pořadí Pavelek, Pohludka, Pospíšil a Menzel. V cricketu již o nic nešlo, a utkání tak doznalo pouze kosmetické úpravy konečného stavu. Nejlepší hráči: Pohludka a Pavelek (oba 29/5) – Ryška (23/5).

Sport Club 1 vers. Unicorn 0:2 (80:100)

Sport Club 1 se nachází v tabulce v těsné blízkosti sestupového pásma, Unicorn stále bujuje o titul. Tak byly dány síly před samotným zápasem. Sport Club 1 vyrukoval s tradiční čtveřicí Špak, Skopal, Nykodým a Šimonek, Unicorn postavil základní sestavu Čožík, Adámek, J. Bujok a Mohelník. Favorit od počátku udával tempo hry. Hi – score vyhrál Adámek před Šimonkem a J. Bujokem a Unicorn vedl 21:15. Druhá hra vedení Unicornu znovu zvýšila, hru vyhrál Čožík a náskok narostl o další čtyři body. Praktické rozhodnutí přinesla hra 501 DOE. Postupně zavřeli Čožík, Adámek, Špak a Mohelník a další desetibodová prohra srazila Sport Club 1 na kolena. V této fázi Unicorn prostřídal hráče a dovolil domácím odehrát dvě hry s přijatelným stavem 18:18, takže si celkově pohlídal další stobodovou výhru v sezoně. Nejlepší hráči: Šimonek (25/5 )– Čožík (36/5). Zajímavé duely se ovšem odehrávaly také v druhé lize. V předehrávce vedoucí Barbara nezaváhala v souboji se Špicí, Kukačky rozmetaly Sport Club 2. Různě se vedlo týmům od Titze. Zatímco Royal uspěl v duelu s brantickou Pilou, Taxi utrpěli ostudnou porážku s Tajfunem Brumovice.

Myslivci vers. Čerti z Hradu 0:2 (89:91)

Myslivci se v poslední době potýkají s nevyrovnanými výkony, Čerti z Hradu pro změnu vykazují veliké zlepšení svých šipkařských dovedností. Za Myslivce nastoupili Hrbáček, Homola, Růžička a Šporík, v dresu Čertů Vašut, Novotný, Kusý a Láryš. První hra přinesla vítězství Čertů osm bodů, když hru vyhrál Vašut před Novotným. Také ve druhé hře byli o kousek lepší hosté, aby přes výhru Hrbáčka navýšili svůj náskok o další dva body. 501 DOE se poslední dobou Čertům daří a potvrdili to také tentokrát. Hru vyhrál Novotný před Láryšem a Čerti v tuto chvíli vedli již o šestnáct bodů. Ovšem Myslivci se pokusili utkání zdramatizovat v baseballu, který hostům nevyšel. Hru vyhrál Růžička před Homolou a rázem byl rozdíl pouhých osmi bodů. V cricketu Čerti bojovali o druhé vítězství v řadě, což se jim díky strategii podařilo. Přestože cricket o šet bodů prohráli, celkové vítězství si nenechali vzít, a pokračují tak ve zdařilé sérii. Nejlepší hráči: Hrbáček (31/5) – Vašut (30/5). Další výsledky: Royal – Na Pile 104:76, Hobiti – Rozcestí 69: 111.