První polovina jedenáctého ročníku Krnovské šipkové ligy (KŠL) je za námi. Do prázdnin zbývá odehrát ještě tři kola, která budou jakousi předehrávkou podzimní části sezony. Pololetní snažení šipkařů vyvrcholí 30. června turnajem v Kofola music clubu v Krnově. Vrcholem devatenáctého kola byl přímý souboj o druhé místo tabulky, který svedly týmy Medvědů a Unicornu. Oba kapitáni se pak bezprostředně po skončení zápasu shodli na tom, že se jednalo o nejlepší utkání za poslední roky.

Medvědi vers. Unicorn 0:2 (85:95)

Utkání se těšilo velké prestiži, vždyť na obou stranách nastoupili hráči nejúspěšnějšího týmu posledních let Mirage 1. Medvědi vyrukovali se základní sestavou Chudárek, Havlíček, Erben a Povolný ml., Unicorn nasadil kvartet Čožík, Adámek, J. Bujok a Mohelník. Hned od úvodních hodů na terč bylo jasné, že půjde o výjimečné utkání. Hráči obou týmů se předháněli ve vysokém skórování. Hi – score se stalo kořistí Chudárka za výkon 605 bodů, druhý skončil Povolný a třetí Čožík.

Medvědi tedy vedli po první hře o šest bodů. Také ruletta přinesla nádherné šipky. Jako za starých časů spolu bojovali Havlíček s Čožíkem. Nakonec se v posledním kole radoval Havlíček, který dosáhl 36 bodů před Čožíkem (34) a Mohelníkem (31). Hru vyhrál Unicorn o čtyři body, a stáhl tak náskok svého soupeře. Hra 501 DOE rovněž nepostrádala dramatickou koncovku. Hru první zavřel Havlíček před Adámkem a Mohelníkem, přesto šli Medvědi opět do vedení o další čtyři body. Baseball rozluštění hádanky nepřinesl. Hru vyhrál Čožík před Havlíčkem a Erbenem a hra skončila remízou.

Před cricketem drželi tedy výhodnější pozici Medvědi, kteří vedli o šest bodů. Cricket v prvních dvou kolech nepřinesl žádný výrazný attack ze strany obou soupeřů. Ve třetím kole však Unicorn všemi hráči splnil číslo 19 a začal krutě trestat mezeru v obranném valu Medvědů. Hráči Unicornu dál dopisovali potřebná čísla a obětovali Mohelníka na psaní trestných bodů na nezavřených „devatenáctkách“.

Ten se svého úkolu zhostil na výbornou a sázel Medvědům velké množství trestných bodů. Medvědi v této fázi nedokázali dohazovat potřebná čísla, když jim jednotlivé šipky padaly o pověstný drát vedle. Trojice Unicornu dál pokračovala v plnění čísel a již několik kol před koncem začalo být jasné, že v utkání zvítězí. Nakonec Unicorn výhrou 26:10 završil zvrat v dramatickém utkání. O jeho kvalitě vypovídá statistika hozených „hraných“ triplů, kterých v utkání padlo neskutečných 139 (Medvědi 65, Unicorn 74)! Unicorn tak obhájil průběžnou druhou pozici, Medvědi po výhře Texasu Úblo klesli na čtvrté místo tabulky 1. ligy KŠL.

Nejlepší hráči: Havlíček (29/5) – Čožík (30/5). Trochu ve stínu tohoto utkání se odehrály také další duely devatenáctého kola.

Holasovice vers. Texas Úblo 0:2 (88:92)

Texas Úblo se mohl v případě výhry radovat z postupu v tabulce, ovšem Holasovice jsou tradičně v regionálním derby nepříjemným protivníkem. Domáci nastoupili v sestavě Novák, Černohorský, Mička a Kořistka, Texas reprezentovali Tancík, Vítek, Říha, Bartoš. Vlažnější začátek Úbla využily domácí Holasovice k průběžnému vedení o šest bodů, když hru vyhrál Říha před Kořistkou a Mičkou.

Také ve druhé hře pokračoval slabý výkon Texasu a domácí toho opětovně využili. Rulette vyhrál Kořistka před Mičkou a Holasovice vedly celkově o 14 bodů. Hra 501 DOE nenaznačovala žádnou výraznou změnu. Texas trošičku přidal a vyhrál hru o dva body, přestože hru vyhrál opět Kořistka. V baseballu pro změnu zvítězil střídající Stavař, přesto Texas Úblo opět vyhrál. Tentokrát to bylo o čtyři body a z nadějného náskoku Holasovic tak před cricketem zůstalo jen osm bodů. Holasovice dokázaly prohospodařit také to. Úblo hře dominovalo a nakonec vyhrálo 24:12, což jim v celkovém součtu stačilo k výhře o čtyři body.

Nejlepší hráči: Kořistka (29/5) – Tancík (29/5).

Cobra vers. Mirage 2 0:2 (81:99)

Příjemné překvapení letošního ročníku Cobra přivítal na domácím terči lídra soutěže Mirage 2. Domácí chtěli favorita zaskočit, ovšem Mirage 2 si již po předchozích výpadcích situaci na špici hlídá. Cobra vyrukovala se čtveřicí Papadopulos, Hrtoň, Hudec, Pitner, Mirage 2 měla k dispozici Thomase, Kabaju, Chromčáka a Vinárka. První hru sice Cobra troufale vyhrála o dva body, když nejlépe zahrál Papadopulos. Dále se však utkání vyvíjelo podle předpokladů. Hned v rulette si Mirage 2 vzala vedení zpět velice razantním způsobem.

Hře dominovala naprosto výrazným rozdílem 24:12, když vyhrál Thomas před Vinárkem a Chromčákem. Další dvě hry Mirage 2 kontrolovala vývoj zápasu navýšením náskoku vždy o čtyři body. Pět set jedničku vyhrál Kabaja, baseball pro změnu Papadopulos. Před cricketem už nebylo prakticky o co hrát, Mirage 2 vedla o nedostižných 18 bodů. Přesto Cobra bojovala alespoň o čestný výsledek, který se jí díky remíze podařilo uhrát.

Nejlepší hráči: Papadopulos (30/5) – Kabaja (32/5).

KŠL pokračuje dnes od 18 hodin dalším kolem.