Také v tomto kole došlo k několika překvapením. Tím největším je bezesporu vysoká výhra Cobry nad jedním z největších favoritů celé KŠL Medvědy. Neméně překvapující je také vítězství Čertů z Hradu nad Špicí v druhé lize.

Cobra vers. Medvědi 2:0 (105: 75)

Za Cobru do těžkého utkání nastoupilo kvarteto Papadopulos, Hrtoň, Hudec a Pitner, Medvědi poslali do boje Chudárka, Erbena, Havlíčka a Šporíka. Úvodní hru Hi–score vyhráli Medvědi o dva body, když nejlépe zacílil Erben před Hrtoňem a Havlíčkem. V Rulette dostali Medvědi první varování. Hru vyhrál Hudec před Papadopulosem a Havlíčkem a Cobra vyhrála hru 22:14. Hra 501 DOE je hrou královskou, což se potvrdilo i v tomto případě. Cobra pokračovala v dobrých výkonech, zatímco na ruce Medvědů se přenesla smůla. Trojice Hudec, Imrich a Pitner ovládla hru a Cobra šla po vítězství o dalších osm bodů do nebezpečného brejku. Rozhodnout utkání se domácím podařilo už v Baseballu. Tato hra se jim vydařila a výhrou 24:12 zpečetili osud Medvědů, kteří tak utržili v honbě za titulem nečekanou ztrátu. V baseballu byl nejlepší Hrtoň před Hudcem a Papadopulosem. V poslední hře už Cobra pouze potvrdila svou převahu, když zvítězila o třicet bodů.

Nejlepší hráči: Papadopulos (33/5) – Erben (20/ 5).

Unicorn vers. 74 T 2:0 (108:72)

Unicorn dosud zaváhal pouze v duelech se stejně silnými soupeři. Oproti tomu hosté silným berou a slabším body rozdávají. I proto měl být zápas zajímavý. Unicorn postavil do základu Čožíka, Adámka, J. Bujoka a Mohelníka , 74 T vyrukovalo s nejsilnější sestavou Pavelek, Minárik, Pospíšil a Pohludka. První dvě hry byly podle očekávání vyrovnané. Hi–score vyhrál Mohelník před Bujokem a Unicorn přes zaváhání dvojice Čožík, Adámek vedl o dva body. Čožík vše napravil v druhé hře, kterou vyhrál a díky remíze udržoval Unicorn těsné vedení. Ovšem ve třetí hře předvedl hostům, jak se hraje hra 501 DOE. Postupně zavírali Adámek, Bujok a Čožík a výhrou 24:12 se Unicorn přiblížil vítězství. Hosté se z těžkého knokautu nevzpamatovali ani při Baseballu a zůstali jen stínem sebe samých. Adámek s Čožíkem zajistili navýšení náskoku na rozhodující rozdíl dvaceti bodů. V Cricketu si pak Unicorn deprimovaného soupeře vychutnal a výhrou 26:10 si došel pro výrazné vítězství.

Nejlepší hráči: Adámek (30/5) – Pavelek (22/ 5).

Čerti z Hradu vers. Špica 2:0 (91:89)

Velkým favoritem zápasu byla Špica, ovšem Čerti se v posledních týdnech hodně zlepšili a na jejich výkonech je to znát. Za Čerty nastoupili Ovčáček, Trávníček, Breškovec a Láryš, za Špici pak Jar. Štěpánek, F. Havlíček, Humpulová a Jos. Štěpánek. Úvod zápasu patřil přes výborný výkon Trávníčka (528 bodů) hostům, kteří vyhráli o šest bodů. Druhou hru sice vyhrála Humpulová, ovšem Čerti snížili díky Trávníčkovi a Láryšovi náskok o dva body. Čertům se znovu podařila „pětsetjednička“ když vyhrál Láryš, Trávníček byl třetí, střídající Mašláň pátý a Breškovec šestý. Čerti vyhráli o šest bodů a vedli celkově o dva. Náskok promrhali na Baseballu, který patřil opět Špici (16:20). Ovšem v Cricketu si nováček ligy počínal jako zkušený matador. Pohlídal si důležité pořadí a výhrou o čtyři body rozhodl o velikém překvapení.

Nejlepší hráči: Trávníček (30/5) – Humpulová (22/5).

Další kolo se hraje v úterý 22. května, více informací na stránkách: www.ksl.cz.