Větší ze dvou turnajů se konal ve Sport Clubu. Šipkařského klání se zúčastnilo přes dvacet hráčů. Nepopulární čtvrté místo si odnesl Milan Slíva (DC Brežněv), který ten den ovšem podával velmi dobré výkony. Prohra ve finále levé strany znamenala bronzový stupínek pro Tomáše Pospíšila (74 T), jemuž to ten den rovněž lítalo znamenitě.

Po první předchozí porážce vpravo se tak proti Karlu Čožíkovi (DC Mirage Krnov) vrátil opavský Jiří Kabaja (rovněž Mirage). Ten nejprve vyrovnal stav utkání na 1:1 a začínalo se znovu. Čožík vedl 1:0 na legy, a když nedokázal zavřít vítězné double, Kabaja opět vyrovnal. V rozhodujícím legu opavský shooter zahájil hody 140 a 171 a již si vítězství pohlídal. Vítězem turnaje se tedy stal Jiří Kabaja, druhý skončil Karel Čožík.

Druhý z turnajů se uskutečnil na Špici. Zde se představilo dvanáct hráčů. Bez jediné porážky prošel turnajem Jiří Vlček (DC Mirage Krnov), který ve finále porazil překvapení turnaje Jaroslava Štěpánka (Špica). Na třetím místě skončil Miroslav Lisý (SC DAPS), až čtvrtý se umístil Miroslav Stacho (DC Mirage Krnov).

O tomto víkendu se hrají další tři turnaje. V sobotu se v Branticích v Kačabaru uskuteční Memoriál Julia Gutha. Začátek je v 18.00, hraje se celá liga KŠL. Vstupné je 100 Kč.Ceny a občerstvení zajištěno. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 739 478 308 nebo 739 282 689.

Dalším z turnajů je již zavedený Arcano Cup. Přihlášení do turnaje proběhne na místě od 17.00 do 17.45, v 18.00 zahájení turnaje. Hraje se 501 Double Out na dva vítězné legy systémem oboustranného pavouka. Vlezné pouze 50 Kč. A třetí sobotní turnaj se hraje na Čertově Hradě na Albrechtické ulici.

(ton)