Krnovská šipková liga (KŠL) je ve své polovině. Poslední zápasy dvaadvacátého kola byly dohrány a začaly prázdniny. Během nich se KŠL nehraje, hráči se mohou účastnit různých turnajů.

Půlmistrem KŠL se stal obhájce triumfu z předchozích dvou let DC Mirage Krnov, který v tom posledním předprázdninovém kole nezaváhal v domácím prostředí s Kukačkama a bezpečně vyhrál 110:70. Pro Kukačky to byla první porážka po sedmi kolech. Díky sérii sedmi vítězství postoupily Kukačky na deváté místo v tabulce.

Druhé místo bez potíží uhájil Tipsport, který vyhrál s Hotelem Albrechtice 109 : 71. Tipsport má již pětibodový náskok na dalšího pronásledovatele, tím je brantický Kačabar 1, který v utkání kola vyhrál na půdě Texasu Úblo a dostal se na jeho místo v tabulce. Kačabar mnohem lépe utkání zahájil a po třetí hře již vedl o dvacet čtyři body. Náskok pak pohodlně uhájil a pololetní přestávku přečká na třetím místě. Texas Úblo se propadl na čtvrté místo.

DC Břežněv na vzestupu

Nejlepší pětici týmů uzavírá 74 T, který porazil nejslabší tým první ligy Taxi Titz 109:71. Velmi dobře si v soutěži vede také SC Daps, jenž v klubovém derby přehrál SC Max 99:81. Stejně bodů jako SC Max mají také Best Of Hošťálkovy, které však čeká ještě jedno utkání navíc. Tentokrát Hošťálkovy zdolaly nevýraznou SC Alubru 94:86.

Hošťálkovy jsou sedmé také díky tomu, že Kofola překvapivě prohrála na Špici 78:102. Špica tak znovu brala body v utkání, ve kterém rozhodně nebyla favoritem. DC Cobra poměrně jednoznačně vyhrála na Pile v Branticích 105:75 a upevnila si desátou pozici.

Jen o jedno místo za ní se nachází Scorpion Kamenec, který prohrál s lepšícím se DC Brežněv 86:94. Volný los měl tentokrát Tajfun Brumovice, kterému v tabulce patří čtrnácté místo. Trojici nejslabších týmů první ligy po výhře nad Kofolou opustila Špica, v polovině roku sem patří Na Pile Brantice, Hotel Albrechtice a Taxi Titz.

Tvrdý boj o čelo druhé ligy

Dramatická je situace v druhé lize. Ve vedení je Afro – Bar o jediný bod před Arcanem. Afro – Bar zdolal Čerty Z Hradu 95:85. Cobra United pro změnu nedala šanci Andílkům Z Hradu 98:82, čímž završila smolný den pro hradní týmy. Arcano rozbila SC Absolom 104:76 a drží bronzovou příčku o skóre před Myslivci, kteří nestačili na dobrý výkon DC Silesia.

Kačabar 2 přehrál Černé Kocoury z Loděnic 99:81 a okupuje šestou příčku s osmibodovou ztrátou na páté Čerty Z Hradu. Happy Falcon si poradil s Keltou a je v tabulce na sedmém místě před Andílky Z Hradu.

SC Valhalla v domácím prostředí nestačila na Démony 74:106 a je až sedmnáctá. Démoni poskočili na jedenácté místo. První výhru v soutěži oslavil Taxi Junior, který porazil Kováře 98:82 a opustil tak poslední pozici, kterou přenechal SC Absolom. (ton)