Ve skvělé formě se představili závodníci Oddílu silového trojboje TJ Lokomotiva Krnov. V sobotu odcestovali dorostenci a junioři na 22. Mistrovství České republiky v silovém trojboji s mezinárodní účastí do Lukova u Zlína.

Příprava pod vedením trenéra Václava Stuchlíka a ostatních zkušených členů krnovského oddílu, obzvláště Petra Graciase, byla velice náročná, ale vyplatila se. O tom svědčí i dosažené výsledky. Do Lukova se sjela velmi silná konkurence, startovalo zde třiadvacet dorostenců a dvaadvacet juniorů z České republiky a Slovenska.

Dorostenci úspěšní

V kategorii dorostu se na republikový šampionát nominovali hned dva krnovští zástupci, Jan Pavlíček a Lubomír Švaňhal. Pavlíček nastoupil ve váze do šestašedesáti kilogramů. „Pro Honzu to byl první start na takové vrcholné soutěži, ale vůbec to na něm nebylo znát. Podal skvělé výkony," usmíval se trenér silových trojbojařů Václav Stuchlík.

Jan Pavlíček zkrotil ve dřepu činku o váze sto dvacet kilogramů. V bench-pressu pak zvládl sto dvanáct a půl kila a v mrtvém tahu přidal sto šedesát kilogramů. V součtu všech tří disciplín trojboje činil celkový výkon tři sta devadesát a půl kila a to znamenalo titul mistra České republiky.

„Potvrdil mé předpoklady, že je to velmi talentovaný závodník a velký příslib pro náš oddíl," povídal Václav Stuchlík.

Také druhý z krnovských dorosteneckých reprezentantů se vůbec neztratil, ba naopak zářil. Lubomír Švaňhal startoval ve váhové kategorii do osmdesáti tří kilogramů. Také pro něj to byl první start na tak významné soutěži. Borec z Lokomotivy Krnov zvládl sto šedesát kilogramů ve dřepu, devadesát pět v bench-pressu a rovných dvě stě v mrtvém tahu.

Celkový výkon čtyři sta padesát pět kilogramů mu zajistil stříbrnou medaili a titul vicemistra republiky. „Počínal si výtečně, předvedl co v něm je. Také on má velkou budoucnost," pochvaloval si krnovský trenér.

Rekordman Juříček

Juniorská váhová kategorie do šestašedesáti kilogramů, to byla spanilá jízda dalšího Krnováka, Tomáše Juříčka. Soutěž absolvoval s naprostým přehledem, když ve dřepu zvládl dvě stě patnáct kilo, v bench-pressu sto padesát sedm a půl a v mrtvém tahu pak dvě stě čtyřicet kilogramů.

S výkonem šest set dvanáct a půl kila to nemohlo dopadnout nijak jinak, než titulem mistra České republiky a také mistra mezinárodního.

„Všechny Tomášovy výkony v jednotlivých disciplínách znamenaly nové české rekordy kategorie juniorů," uvedl Václav Stuchlík a pokračoval: „Výkon v tlaku (bench-press, pozn. red.) je dokonce i novým českým rekordem mezi muži. V mrtvém tahu pak Tomáš mužský rekord vyrovnal. No a celkový výkon je také nový český rekord jak mezi juniory, tak i mezi muži," dodával trenér a předseda Oddílu silového trojboje Lokomotivy Krnov.

Tomáš Juříček se do historie silového trojboje zapsal unikátním způsobem. „Vytvořil šest rekordů během jedné soutěže, to se ještě žádnému sportovci před ním nepodařilo," chválil Stuchlík.

Těmito výkony se Juříček nominoval i do české reprezentace juniorů, což mu zajistilo start na mistrovství světa. „Je to velice cenný úspěch pro celý náš oddíl. Je to druhý náš závodník, který se do reprezentace dostal," říkal spokojeně trenér trojbojařů.

V celkovém absolutním pořadí obsadil krnovský oddíl silového trojboje druhé místo mezi kluby celé České republiky. „Tohoto umístění si velmi cením. Potvrzuje se, že naše nová koncepce, věnovat veškerou činnost mládeži, začíná nést ovoce. Zároveň je potěšující zvýšený zájem mládeže v našem oddíle a právě tyto výsledky tomu napomáhají. Výhledově se rýsují další nadějní závodníci," nemá strach o budoucnost silového trojboje v Krnově Stuchlík a ještě dodával:

„Tímto chceme poděkovat také městu Krnov, které přispívá nemalou finanční částkou na mládež a tímto umožňuje skvělou práci s mládeží a její zapojení do nejvyšších soutěží a tím i vzorně reprezentovat jak město Krnov, tak rovněž Oddíl silového trojboje, který patří již po mnoho let k nejlepším v ČR. Věříme, že i nadále budeme ve spolupráci s městem pokračovat a jako oddíl se i na vrcholu nadále udržíme."