Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silniční cyklisté bojovali O cenu Krnova

Krnov -Tradičního závodu se zúčastnilo na 220 cyklistů a cyklistek, i když v průběhu byli nejaktivnější Poláci, nakonec vyhrál Čech Bucháček.

26.5.2011
SDÍLEJ:

Závěrečný spurt rozhodl o celkovém vítězi. Tomáš Bucháček z PSK Whirlpool-Author, před Mieszko Bulikem z TC Chrobry FELT Glogów a Davidem Dvorským z PSK Whirlpool-Author.Foto: Petr Mikeska

Cyklistický silniční závod O cenu Krnova se jel letos už po šestačtyřicáté, patronát nad ním nesl Moravskoslezský kraj. Tento podnik se jel jako součást hned tří cyklistických seriálů Slezského poháru amatérských cyklistů, Jesenického šneka a také Moravskoslezského poháru mládeže a dospělých.

Díky účasti závodníků z těchto tří soutěží a pěknému počasí se na startu sešlo takřka dvě stě dvacet cyklistů z České republiky a Polska. Také fanoušci si našli cestu a přišli se podívat na tradiční závod ve velmi hojném počtu.

Závod odstartovaly hodiny

Závod byl odstartován v 10.30 hodin s úderem kostelních hodin na Hlavním náměstí v Krnově. Na začátku čekalo na závodníky stoupání z Krnova do Býkova, které rozdělilo startovní pole do několika skupin. V Láryšově závodníci vjeli na okruh, který je vedl sjezdem přes Guntramovice a poté přes Brantice do Zátoru. Odtud na závodníky čekalo první stoupání do Lichnova.

Po průjezdu obcí pak následovalo další stoupání směrem na Krnov. Ženy a muži nad 60 let si okruh objeli dvakrát, ostatní muži a junioři pak třikrát. Do cíle se cyklisté vydali po sjezdu přes Guntramovice zpět na náměstí do Krnova.

V průběhu nejaktivnější Poláci

Celý závod si hodně aktivně počínali hlavně jezdci z polské stáje TC Chrobry FELT Glogów, kteří byli hodně vidět na předních pozicích hlavního pole. O výsledku závodu však rozhodlo poslední stoupání z Lichnova, při kterém odskočili dva jezdci týmu PSK Whirlpool-Author a právě jezdec polského týmu.

V cíli se z vítězství v závěrečném spurtu radoval Tomáš Bucháček z PSK Whirlpool-Author, před Mieszko Bulikem z TC Chrobry FELT Glogów a svým týmovým kolegou z PSK Whirlpool-Author Davidem Dvorským.

Hlavní pole přivedl o chvíli později Karel Nepraš z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, následován Lubomírem Tomečkem z Forman Team Cinelli a dvěma nejlepšími juniory z Mapei Cyklo Kankovský Tanasem Markosem a Petrem Hamplem.

Mezi ženami nejlepší Mrkvicová

V ženách triumfovala Veronika Mrkvicová, která za sebou nechala Veroniku Bláhovou na druhém a Lucii Novákovou na třetím místě.

Z krnovských závodníků si nejlépe vedli zástupci oddílu Loko Krnov. Pavel Daněček vyhrál kategorii muži nad 60 let a Romana Daněčková pak obsadila 2. místo v kategorii ženy nad 30 let.

Dále v závodě bodovali zástupci CPV Krnov Jaroslava Dohnalová, která obsadila 7. místo v kategorii ženy nad 30 let, Antonín Lant 7. místo v kategorii juniorů, Blahoslav Dohnal 28. místo v kategorii muži B, zástupci Loko Krnov Jan Zmuda 4. místo v kategorii muži nad 50 let, Luděk Slonina 24. místo v kategorii muži A a zástupce z Goofy Krnov Stanislav Vávra osmnácté místo v kategorii muži C.

Vítězi se závod líbil

Celkový vítěz Tomáš Bucháček z týmu PSK Whirlpool-Author pak celý závod O cenu Krnova zhodnotil: „Závod to byl těžký, hodně mě překvapila aktivita polských jezdců ze stáje Felt, především jak jeli organizovaně. Nakonec rozhodl poslední výjezd z Lichnova kde jsme zůstali ve třech a udrželi si nepatrný náskok před pronásledovateli.

Ve trojici jsme pravidelně střídali a vše rozhodl až závěrečný spurt, kdy jsem využil svých zkušeností a vyvezl se za polským jezdcem, navíc mi kryl záda můj mladší stájový kolega David Dvorský, kterého rovněž musím pochválit. Děkuji za možnost startovat ve vašem závodě, byl to nad očekávání těžký podnik, ale zároveň velice kvalitní trénink,“ pochvaloval si vítězný závod Bucháček.

Vítěz stihl odjet závod těsně pod dvě hodiny. Jeho průměrná rychlost byla 39.8 km/hod, maximální pak 79 km/hod. Průměrná tepová frekvence během závodu činila 151 tepů za minutu, maximální dokonce 188 tepů.

PETR MIKESKA
PAVEL HABRAM

26.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vrcholu hory Kazbegi v Gruzii. Adam Matějka úplně vpravo.

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

Jiří Doleček vydal knihu Popraviště aneb zpověď volyňského Čecha. Narodil se na Ukrajině, ve svých čtrnácti letech dal sbohem Sovětskému svazu a od roku 1947 už byl studentem krnovského gymnázia.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Myslivecká mše s ukázkou pasování

K velmi působivým mysliveckým zvykům a tradicím patří Svatohubertské mše. Díky nim se veřejnost může seznámit i s některými starodávnými mysliveckými rituály.

Měření škodlivost neprokázalo. Zápachu asfaltu se Krnov nezbaví

Poškozuje provozovna, kde se roztápí asfalt, ovzduší v Krnově? Ze dvou měření čistoty ovzduší vyplývá, že ne. Lidé bojující proti asfaltovně ale měření zpochybňují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení