Na začátku září se do maďarské Orosházy sjeli nejsilnější dorostenci a junioři světa, konalo se zde totiž Mistrovství světa v silovém trojboji těchto věkových kategorií. Také oddíl silového trojboje Lokomotivy Krnov měl na šampionátu své zastoupení, v barvách reprezentace České republiky se představila obrovská naděje tohoto sportu v Krnově, Tomáš Juříček.

Krnovský silák startoval mezi juniory ve váhové kategorii do šestašedesáti kilogramů. „Tomášova kategorie byla opravdu silně obsazená, konkurence veliká," povídal předseda krnovského oddílu a trenér Václav Stuchlík. Juříček se ale dalších světových závodníků nezalekl a předvedl famózní výkony. V první disciplíně, dřepu s činkou, vytvořil nový český juniorský rekord, když si poradil s 232,5 kilogramy. Také bench-press znamenal pro Krnováka zlepšení, posunul nejen svůj „osobák" na 162,5 kila, byl to opět i nový český rekord mezi juniory i muži.

Tomáš JuříčekNarozen: 1992
Oddíl: TJ Lokomotiva Krnov
Výkony na MS 2014
Váhová kategorie: do 66 kg
Dřep: 232,5 kg (český rekord)
Bench-press: 162,5 kg (český rekord)
Mrtvý tah: 235 kg
Trojboj celkově: 630 kg (český rekord)
Body podle Wilkse: 494,68
Umístění: 4. místo

„Stejný výkon předvedl i americký závodník, se kterým Tomáš svedl souboj o malou bronzovou medaili za disciplínu (za každou disciplínu se udělují malé medaile zvlášť a pak velké za celkový trojboj, pozn. red.). Od ní ho dělilo vlastně padesát deka, o tolik měl totiž větší osobní váhu než Američan," litoval Stuchlík.

Poslední disciplína, mrtvý tah, už Tomáši Juříčkovi medaili přinesla. Pokořil 235 kilogramů, čímž si zajistil malý bronz za tuto disciplínu. Celkově zvládl 630 kilogramů v trojboji a „pro změnu" opět posunul výše český rekord jak mužů, tak i samozřejmě juniorů. Bohužel ani tento parádní výkon mu na velkou medaili nestačil. „I když vytvořil vlastně pět českých rekordů, musel se spokojit s nepopulární čtvrtou příčkou," uvedl Václav Stuchlík, ale hned dodal: „Ale i toto umístění je úžasné, vždyť je čtvrtý na světě. Byla to teprve jeho druhá velká soutěž a počínal si velice zkušeně, proto dosáhl takového úspěchu. Má velkou perspektivu a také talent. Navíc v příštím roce bude ještě startovat v kategorii juniorů, kde se řadí mezi absolutní světovou špičku."

Předseda a trenér v jedné osobě Václav Stuchlík si přínos Tomáše Juříčka velmi pochvaloval. „Jeho výkonnost jde stále nahoru a to je výborný příklad pro ostatní mladé a nadějné borce z našeho oddílu. Potvrzuje to správnost cesty, na kterou jsme se dali, vsadili jsme na mládež, která nám teď dělá velkou radost," vykládal Stuchlík a pokračoval: „Tím, že se Tomáš účastní světových soutěží, získáváme zkušenosti i my ostatní, a můžeme je předávat dál mladým závodníkům. Jsme rádi, že se nám podařilo vypěstovat závodníka světového formátu."

Nakonec Václav Stuchlík samozřejmě poděkoval za podporu Městu Krnovu i Českému svazu silového trojboje. „Bez nich by to vůbec nešlo. Prezident svazu sám Tomášovi gratuloval k výborné reprezentaci České republiky," uzavřel trenér.