Za pěkného počasí začaly závodit ještě před jedenáctou hodinou děti, převážně z Vrbna. Vyhrál Martin Adámek před zátorským Romanem Bernátem, třetí byl Vojtěch Kresta, také domácí. Mezi dívkami byla nejlepší Magdalena Míčková před Kateřinou Čížkovou a Zuzanou Švanovou.

Martin Adámek si troufl i mezi starší žáky, kde obsadil čtvrté místo. Vyhrál Jan Zatloukal před Martinem Seidlem, oba dva jsou z Mohelnice, třetí byl opět zátorský Jan Štefela, startující za CPV Krnov. Jedinou žačkou byla Tereza Neckařová, také z CPV Krnov.

V závodě na třicet minut startovaly tři kategorie. Mezi kadety vyhrál Hynek Palička z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, který si letos vede výborně i v Českém poháru kadetů a podařilo se mu vyhrát i závod Slovenského poháru. Druhý byl Jan Cink z Mapei Kaňkovská a na třetím místě dojel domácí Vojtěch Kmínek.

Na čtvrté a páté příčce dojeli Jakub Roháček a Adam Hlávka, oba z ACS Vrbno. Dámy dojely v pořadí Kateřina Mudříková z Bohumína, Romana Daněčková z Krnova a Kateřina Válková z Berouna. Na šestém a sedmém místě dojely domácí závodnice Ivana Metelková s Hanou Bučíkovou.

Veteráni nad 50 let dojeli v pořadí Vlastimil Lachnit z Červenky, Andrzej Misina z Kietrze a třetí byl Milan Švec, rovněž z Červenky.

Hlavní závod se jel na čtyřicet pět minut a v pelotonu se objevili dva vzácní návštěvníci, Lubomír Petruš a Matěj Lasák. Oba dva jsou dlouholetí reprezentanti České republiky a v tomto pořadí také tento závod dojeli. S odstupem přijeli na třetím místě Petr Hampl a čtvrtý Václav Prejda. Všichni čtyři jsou studenti vrbenského Sportovního gymnázia a jejich trenér Vlastimil Mlynář přijel hned za nimi, jako vítěz kategorie nad čtyřicet let.

Tam byl druhý Petr Chaloupka z Rýmařova a třetí Tomasz Kula z Polska. Velmi dobře se držel junior Jakub Ruman z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, po defektu však s nejlepšími nedojel. Druhým juniorem byl jeho kolega Petr Pokorný a třetí pak David Laštůvka z Olomouce. Jediným z kategorie nad třicet let, který závod dojel byl Petr Březina z Bohuňovic, ten byl celkově na 6. místě. Závod dojel i domácí Otakar Fiálek za ACS Vrbno.

-mla-