Orca nejprve porazila Havířov 7:4, po velkém dramatu ve druhém utkání udolala i Lichnov 5:4 vítězným gólem osm vteřin před koncem.

Branková šestka na jeden zátah

„Jsem samozřejmě moc spokojený, letos jsme vyhráli teprve poprvé a k tomu hned dvakrát. Ale přiznám se, že jsem spíše doufal jen ve vítězství nad Havířovem,“ ohlédl se Horák za první podzimní výhrou.

S posledním celkem krajské soutěže Krnovští dlouho prohrávali o tři branky 1:4, jenže později už svého soupeře smetli jako hurikán. „Zprvu to vypadalo beznadějně, ale kluci dokázali výsledek neuvěřitelně otočit, dali šest gólů v řadě bez přerušení. To je asi nahecovalo i na druhý zápas, protože s Lichnovem jsme už letos jednou prohráli,“ bilancoval Horák.

Štěstí přišlo až ke konci

Ani druhé vítězství Orcy se nerodilo lehce. Po dramatické přetahované Krnov vyhrál až díky šťastné brance, která padla osm sekund před závěrečnou sirénou. „Lichnov je výrazně lepší tým než my. Ale podali jsme vyrovnaný výkon, bylo to hodně adrenalinové utkání,“ vyprávěl.

Krnovským mladíkům nyní patří v Moravskoslezské lize pátá, tedy předposlední příčka. Kamil Horák si z toho ale nedělá těžkou hlavu, ba naopak. „Jsem docela spokojený. Kluci hrají poměrně vyrovnaně, nejsou to žádné šílené výsledky, ještě jsme nedostali desítku, a to jsme hráli i s Pepinem (nyní BiX Ostrava - pozn. red.). Mužstvo jde nahoru,“ těší Horáka.

„Máme silné soupeře. A polovina kluků sice patří mezi juniory, to je samozřejmě základ sestavy, ale další jsou už hodně mladí, postrádají zkušenosti a věkem spadají pod dorostence,“ vysvětlil ještě trenér Orcy.

FBC Orca Krnov - Slovan Havířov 7:4
FBC Orca Krnov - FbC Orel Lichnov 5:4
FBC Orca Krnov:
Mužík, Reichel - Hlaváček, Hrbolka, Zajíc, Daniel Ikonomidis, Maliszewski, Kaňok, Turčák, Krvač, Janočko, Buben, Res.
Trenér: Kamil Horák.