Ekotempo bylo na vlastní palubovce výrazně lepší až po poločasové přestávce, za povinným skalpem posledního celku soutěže táhl domácí zejména střelec Gross.

Oddíl churaví, ale také vyhrává

Ty tam jsou chmurné obavy z tragické sezony, krnovští mladíci už vyhráli počtvrté v řadě a zápas od zápasu získávají ztracené sebevědomí. „Vzhledem k vysoké marodce jsem s výsledkem zápasu hodně spokojený. Chybělo nám pět hráčů a mladé naděje z družstva kadetů hrály svůj zápas v oblastním přeboru, proto jsme museli spoléhat pouze na našich sedm statečných,“ ohlédl se kouč Kovařík.

Kvůli řádící chřipce postrádal trenér Krnova zejména opory Opršala, Volného a Kostrhouna. „Ale strašně moc nám pomohl pivot Cikánek. Bez něho a obou opavských hostujících hráčů bychom k zápasu nemohli vůbec nastoupit,“ zdůraznil. „Byl to obrovský rozdíl oproti prvním zápasům, které jsme prohráli rozdílem třídy. Stačila jediná výhra v Kolíně a hráči si najednou úplně jinak věří, mají více sebevědomí v obraně i útoku,“ těšilo Kovaříka.

Bod zlomu: Třetí čtvrtina

Zápas 8. kola první juniorské ligy se zlomil až v úvodních minutách třetího dějství. Byť domácí basketbalisté prohrávali rozdílem dvou bodů, suverénní nástup do druhého poločasu je brzy poslal do jasného vedení. Svitavy později zaskočila individuální akce pivota Cikánka, který vzal hostům nekompromisním smečem zbytek nadějí.

„Jen bych klukům vytkl, že nedodrželi stanovené pokyny, když jsme vedli v závěru o patnáct bodů. Místo toho, abychom podrželi míč a chodili si pro fauly, kluci stříleli v prvních vteřinách útoku, samozřejmě neúspěšně,“ zalitoval trenér Jan Kovařík.

To nejlepší, co zatím na palubovce předvedli

Podle krnovského stratéga ale podalo jeho mužstvo dosud nejlepší výkon v sezoně na domácím hřišti. „Kluci se dokázali semknout, navzájem si pomáhali v obraně a v útoku se nám dařil poměrně jednoduchý signál, na který nedokázali hosté příliš dobře reagovat,“ usmál se Kovařík. „Nejvíc mě těší to, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce i bez rozehrávačů, kteří nám sice hodně chyběli, ale dobrý výkon Biskupa dal zapomenout na jejich nepřítomnost,“ dodal.

Právě výkon mladíka Biskupa kvitoval Kovařík s největším povděkem. „Ač je klasické křídlo, dokázal udirigovat naši hru a jako bonus získával spoustu faulů. Také pivot Cikánek odvedl kus poctivé práce v obraně,“ děkoval vytáhlému basketbalistovi, který hostuje v extraligové Opavě.

„Pochválit musím také střelce Grosse a Böhma, kteří našli vždy přesnou mušku v době, kdy to tým nejvíce potřeboval. A černou práci v obraně předvedl i opavský Fingerhut, jehož čtení hry soupeře je příkladné,“ zakončil Kovařík.

BK Ekotempo Krnov - Basketbal Svitavy 74:63 (19:13, 36:38, 57:48)
BK Ekotempo Krnov:
Gross 20, Hradečný, Böhm 17, Cikánek 15, Biskup 10, Fingerhut 5, Gazdík 7.
Trenér: Jan Kovařík.