O náplň výuky pro takřka 40 bojovníků z oddílů Krnova, Bruntálu, Jeseníku a Vrbna pod Pradědem se postaral Sensei Martin Svačinka (držitel 2. danu jiu-jitsu a 1. danu karate), který hned v první části přítomné zasvětil do sebeobrany ve stylu karate. Druhou část vedl Sensei Jiří Ehlich (držitel 1. danu jiu-jitsu), kde se naopak bojovalo převážně na zemi ve stylu brazilského jiu-jitsu.

Ve třetí části Sensei Adam Dovrtěl (držitel 2. danu jiu-jitsu a 1. danu aikido) ukázal přihlížejícím sebeobrany zaměřené na pákové techniky právě z aikida. Na úplný závěr pak proběhla meditace a práce s lidskou energií pod vedením Daniela Rovnaníka.

Zkoušky na zisk různých stupňů kyu

V neděli pak proběhly zkoušky na stupně žákovské - kyu, a to od pátého až po první kyu. Na nejnižší žákovský stupeň pátého kyu uspěli: Zouharová Adéla, Karmelitová Ludmila a Grulich Jiří. Na čtvrté kyu uspěli: Rovnaníková Michaela, Šolcová Alexandra a Ivanov Alexandr.

V prostřední žákovské kategorii uspěli na třetí kyu: Varechová Lucie, Rovnaník Denis, Šolcová Michaela, Kalinowski Marek a Lázár Martin. Na druhé kyu pak uspěl Radim Skalka. V nejvyšší žákovské kategorii zvládl úspěšně zkoušku na první kyu Božek Jaroslav.

„Připravenost svěřenců svých a svého kolegy Sensei Martina Svačinky z bruntálské školy sebeobrany jiu-jitsu, kteří se zúčastnili zkoušek, hodnotím jako vysoce kvalitní, čehož je důkazem to, že všichni, kteří se zkoušky zúčastnili, také uspěli.

A faktem, že se dá sebeobrana cvičit v každém věku, může být například věkový rozdíl mezi nejmladším cvičencem, kterým je čerstvě sedmiletý Jiří Grulich, a dvaačtyřicetiletým Jiřím Skalkou,“ řekl závěrem Renshi Hermann a dodal: „Bližší informace o tréninkových hodinách v bojových uměních sebeobrany ve stylu jiu-jitsu, allkampf-jitsu a hanbo-jitsu se mohou zájemci dozvědět na telefonním čísle 605 406 700“.