„Je to můj první závod v této sezoně," říkal dvojnásobný vítěz celkové klasifikace Ski Tour z let 2014 a 2015. Sám však přiznal, že natrénováno jako v minulých letech nemá. „Po narození dcery už není tolik času, takže trénuji po práci, nebo když malá usne. Prostě jak se dá. Když budu do pátého místa, budu spokojený," uváděl.

Na závodníky čekaly dva okruhy po pětadvaceti kilometrech, nejvíce jejich schopnosti prověřilo dlouhé těžké stoupání na počátku každého z nich. „Počasí bylo parádní, stopa krásná, jen trochu víc zmrzlá, připadalo mi, že to vůbec nejede," popisoval Václav Sedláček a pokračoval: „Hned v prvním okruhu jsme poodběhli zbytku pole, byla tam pětičlenná skupinka. Pak se jeden, co jel jen poloviční trať, odělil a zůstali jsme čtyři."

Na lámání chleba došlo ve druhém stoupání. „Počítal jsem, že tam se bude rozhodovat. Dan Máka s Radkem Šretrem mi trochu poodběhli a už jsem neměl na to, je dorazit. Bylo poznat tréninkové manko. Bylo to úplně něco jiného, než když jsem tu jel třeba před dvěma roky," povídal zkušený běžec.

Ve finiši byl o kousíček rychleji v cíli Máka před Šretrem. Sedláček si to rozdal o bronzovou pozici s loňským vítězem Ski Tour Pavlem Janečkem. Svému týmovému kolegovi ze Silvini Madskus Teamu nakonec ujel a vybojoval třetí místo.

„Třetí místo je sice fajn, ale pro mě není tak důležitý výsledek, jako pocit ze závodu. Dřel jsem od začátku až do konce, bylo to takové trápení. Takže jak mám Karlovickou padesátku rád, protože tady je vždycky výborná atmosféra, trať i okolí je nádherné, tak letos mi teda moc nechutnala," usmál se Václav Sedláček a dodal:

„Kdyby nebyli ostatní závodníci ze špičky ve stejný čas v Itálii, kde se jela Marcialonga, dojel bych tady možná ve druhé desítce."

Už teď se lyžař z Rýmařova ale těší na další závody. „V neděli máme Orlický maratón a za čtrnáct dní Jizerská padesátka. Doufám, že do té doby se mi podaří něco natrénovat a budu v takové formě, abych si závod užil."