Na závodníky čekala čtyřicetikilometrová trať. „Byla hodně těžká, ale perfektně připravena. Jely se tři okruhy a nejtěžší byly ty dlouhé prudké kopce," povídal Václav Sedláček. I přesto závod přilákal rekordní účast, stejně jako předešlé podniky Ski Tour. Zúčastnilo se 438 bežců a běžkyň. Sedláček rozjel závod dobře.

„Utrhli jsme se prakticky hned po startu. Jel jsem ve čtyřčlenné skupince s Pavlem Ondráškem, Danem Mákou a Kubou Pšeničkou. Na konci druhého kola nám Pavel Ondrášel odjel, tak jsme jeli jen tři," popisoval průběh Václav Sedláček a pokračoval: „Rozhodlo se v posledním kopci. Dan nastoupil a odjel nám nějakých padesát metrů. Já jsem je ještě při posledním sjezdu docela sjížděl, ale do cíle už jsem to nestihl."

Suverénním vítězem se stal Pavel Ondrášel, druhý dojel Daniel Máka s šestivteřinovým náskokem před Jakubem Pšeničkou. Václav Sedláček protl cílovou čáru o další čtyři vteřiny zpět. „Čtvrté místo trochu zamrzí, ale musím říct, že jsem se na trati cítil skvěle. Každým závodem to jde nahoru. Na Jizerce jsem se těchto závodníků nebyl schopný držet a teď už je to v pohodě," usmíval se nakonec lyžař z Rýmařova. Závod žen ovládla Zuzana Kocumová.

Teď je před Václavem Sedláčkem už poslední závod, Jesenická sedmdesátka, která se jede 12. března. „Ještě se přesně neví, kudy se pojede, protože sníh kvapem ubývá. Uvažoval jsem ještě, že si zajedu padesátku na mistrovství republiky, ale to je docela pozdě a tady už moc nemám na čem trénovat," uzavřel Sedláček.