„V Karlovicích jsme byli už potřetí, jednou jsme tady turnaj i vyhráli, takže ambice na celkový triumf jsme určitě měli,“ přiznal kapitán vítězného družstva Filip Vrchovský.

Saigon v Karlovicích nepoznal hořkost porážky, úspěšně zvládl i finálový zápas s favorizovaným Gangem Bruntál a krnovské derby s celkem Florbalek.net, v jehož řadách mimo jiné nastoupil trenér Tomáš Hradil i extraligový florbalista Tomáš Vojtíšek. Hráč ostravského BiXu byl sice vyhlášen nejlepším střelcem turnaje, shodně jedenáct gólů však zaznamenaly i opory Saigonu Jiří Planý a Ondřej Miškov.

Vrchovský: Máme obrovskou chuť vyhrávat

„Největší obavy jsme asi měli z týmu Florbalek.net. Ale hráli jsme svoji hru a soupeře nepustili k šancím. S celkovým výsledkem týmu jsem opravdu spokojen, ale přesto myslím, že je vždy co zlepšovat,“ upozornil mladý kapitán Vrchovský.

„Rok od roku se ostatní týmy zlepšují, především ty, co mají společné tréninky, jako jsou například domácí Karlovice nebo Boom z Břidličné, se kterými jsme remizovali. My se vždycky slezeme až na zápasech, ale i přesto máme obrovskou chuť vyhrávat, to nás žene dopředu,“ doplnil obránce Saigonu Filip Vrchovský.