Začíná se stávat tradicí, že jednou ročně zavítá do Skiarény Karlov v Karlově pod Pradědem a do areálu Ski Annaberg na Bruntálsku štáb České televize s projektem S ČT sport na vrchol zaměřeným na amatérské lyžaře. Jedná se o show, která letos slaví již sedmé výročí a je oblíbená jak u závodníků, tak u přihlížejících fanoušků či televizních diváků.

„Show S ČT sport na vrchol je výsledkem práce a týmové spolupráce velkého množství lidí, zaměstnanců všech zúčastněných areálů, štábu České televize, partnerů, kteří prezentují turistické cíle Rýmařovska. Jsou to desítky e-mailů, jednání a telefonátů měsíce předem, aby se vše povedlo.

A co si budeme nalhávat, i počasí hraje velikou roli, to bohužel ovlivnit nedokážeme, zatím," popisuje s úsměvem zákulisí akce Jaroslav Lukeš, zástupce Skiarény Karlov, jeden z hlavních organizátorů akce ze strany lyžařských areálů v Jeseníkách.

„Je potřeba chápat tuto akci nejen jako výbornou propagaci našich lyžařských areálů. Myšlenka celé akce je daleko hlubší – plnění si tajných sportovních snů, překonávání sebe sama, setkávání se po mnoha letech s přáteli z dětství, strávení času na čerstvém vzduchu, vedení dětí ke sportu, učení malých lyžařů přátelskému sportovnímu duchu," uvádí Jaroslav Lukeš a dodává:

„Projekt je samozřejmě výbornou příležitostí, jak přilákat do regionu návštěvníky. Majitelé lyžařských areálů v Karlově pod Pradědem dlouhodobě chápou nutnost propagovat Rýmařovsko všemi možnými způsoby a i v rámci této akce jsme našli cestu. Nabídli jsme spolupráci několika obcím a soukromým subjektům, které dělají pro tuto oblast nad míru. Česká televize v rámci svého třídenního působení v Jeseníkách navštívila štoly v Horním Městě, byla součástí tradičního masopustu v Ryžovišti a byla také vtažena do činností Nedělní školy ve Sránském u manželů Křenkových."

Letošní veliký zájem jak ze strany amatérských závodníků, tak ze strany přihlížejících fanoušku v karlovském údolí předčil veškerá očekávání pořadatelů. Celý víkend provázelo nejen slunečné počasí, pohodová atmosféra a přátelský závodní duch, ale také profesionalita všech organizátorů, jejímž výsledkem byl hladký průběh celé akce a čistý štít bezpečnosti – bez jediného úrazu.

Atmosféru letošní show S ČT sport na vrchol můžete zažít i díky reportážím ČT sport v období od 27. února do 10. března 2017 a prostřednictvím webových stránek České televize.