Jindy velmi rozmarné rýmařovské počasí celé akci neuvěřitelně přálo a celá soutěž mohla proběhnout na venkovním atletickém stadionu. Pro osm přihlášených škol byl připraven půldenní pětiboj, kterého se zúčastnilo sedm osmičlenných družstev a osmdesát osm jednotlivců. Rozhodčím a organizátorům pomáhalo na sto třicet žáků rýmařovské školy a celkově se tedy na stadionu pohybovaly bezmála tři stovky dětí.

Závodníci absolvovali dvouminutové přeskoky přes švihadlo, dvouminutové kliky, hod medicinbalem, trojskok a jednu z volitelných disciplín, což byl dvouminutový driblink nebo běh na sto metrů.

„Ohromný počet pomocníků bylo opodstatněn velkým počtem závodících, zdvojením stanovišť pro všechny disciplíny a snahou o co nejobjektivnější rozhodování, především v obtížně posuzovaných klicích a přeskocích přes švihadlo," povídal jeden z organizátorů, rýmařovský učitel Karel Toman.

Celá soutěž se naplno rozběhla po úvodním slovu garantky OVOV pro náš kraj, mistryně světa v trojskoku a olympioničky Šárky Kašpárkové, která se ochotně připojila k organizaci a v samotném závěru se zhostila předávání medailí a pohárů pro vítěze. Nejen počasí, organizace a hladký průběh, ale i výsledky udělaly pořádající základní škole velkou radost.

S náskokem dvou tisíc bodů totiž zvítězilo domácí družstvo ve složení Karolína Ryšková, Kateřina Furiková, Šárka Pallová, Tereza Altmanová, Jan Jablončík, Denis Vavruša, Ladislav Ošťádal a Matyas Schwarz. Do krajského kola pořádaného 8. června v Havířově spolu s nimi postoupili za jednotlivce Helena Továrková, Renáta Andrýsková, Tereza Krečmerová, Alexandra Glacnerová, Dalibor Šuba, Roman Hradil, František Sázel, Ondřej Křenek, Ondřej Baslar a Tomáš Furik.

V krajském kole bude hájit barvy Rýmařova i Natálie Struhárová z rýmařovkého Gymnázia a SOŠ a za Dolní Moravici bude bojovat Amálie Vinohradníková.

„Nejen jim, ale všem závodníkům a trenérům náleží velké uznání. Celá akce by se neobešla bez souhry realizačního kolektivu, ochoty a výdrže pomocníků a hlavně ohromné podpory sportu na naší škole. Všem, kteří k úspěšnému průběhu i završení akce přispěli, vyjadřujeme obrovské poděkování," zhodnotil akci Karel Toman.