A tak se uskutečnilo první klání v soutěži tří škol v krásné velké nové tělocvičně ZŠ Lichnov za účasti nejen jejich žáků, ale i vybraných žáků rýmařovské školy a ZŠ Zátor. Soutěž byla vypsána jako soutěž jednotlivců pro ročníky narození 2000-2004. Každá škola mohla přihlásit až deset jednotlivců, domácí až šestnáct. Všechny školy toho plně využily, a tak soutěžilo šestatřicet dětí.

Základní školu Jelínkova z Rýmařova reprezentovalo deset vybraných žáků z šestých tříd navštěvující sportovní kroužek zaměřený na atletiku a OVOV. Soutěžilo se v trojskoku, hodu medicinbalem, přeskoku přes švihadlo, lehu sedu a driblinku.

Vzhledem k tomu, že proti sobě soutěžili žáci s rozdílem věku až čtyři roky a dívky a hoši dohromady, vytvořil ředitel školy a hlavní organizátor soutěže Ladislav Pleva speciální tabulku se vzorečkem na přepočítání věku a pohlaví tak, aby v této soutěži mohli být hodnoceni všichni dohromady.

Každou disciplínu hodnotil dvojnásobným počtem bodů z oficiální tabulky OVOV, takže žáci mohli virtuálně získat odznak zdatnosti. Ten získáte, pokud splníte všech deset disciplín tohoto projektu. A skutečně, kromě jednoho, který nedokončil z důvodů, nevolnosti celý pětiboj, všichni by získali nějaký odznak. A jen těch nejtěžších, diamantových, získalo 23 žáků. Z rýmařovské školy to bylo osm z deseti soutěžících.

A jak Rýmařovští dopadli? 
V absolutním pořadí skončila na druhém místě Karolína Ryšková, od šestého po osmé místo se seřadila děvčata Petra Motalová Petra, Helena Továrková a Lucie Tomečková, třináctá skončila Tereza Altmanová, sedmnáctá Dominika Jirušová, dvacátý a jednadvacátý Rostislav Kotlár a Ladislav Ošťádal, na 25. místě pak ještě Lukáš Vyroubal.

Karolína Ryšková výkonem 310 přeskoků ještě skončila druhá v této disciplíně. „Vzhledem 
k tomu, že to pro mnohé byly první závody na druhém stupni mezi „velkými", jsou tyto výsledky a hlavně jejich výkony příslibem do budoucna.

Zároveň je třeba všechny vybrané reprezentanty naší školy pochválit za přístup k soutěži a slušné chování. Velký dík patří ZŠ Lichnov za skvělé závody a už se všichni těšíme na další pětiboj, který se bude konat na ZŠ Zátor," uvedl učitel a vedoucí družstva ZŠ Jelínkova Rýmařov Miloslav Slouka.