Do prestižního seriálu Ski Classics zasáhl v rámci týmového prologu v italském Livignu. Sedláčkův Silvini Madshus Team obsadil devatenáctou příčku. V individuálním závodě na třicet kilometrů pak byl devětačtyřicátý.

„Nebylo to jednoduché, jelikož do podniků v Itálii jsem zasáhl rovnou ze suché přípravy. Do té doby jsem trénoval na kolečkových lyžích a na sněhu neodjel prakticky nic,“ komentoval Václav Sedláček a v krátkosti se vrátil ke svému individuálnímu vystoupení: „S umístěním jsem celkem spokojen. Přece jenom proti mně stáli profíci. Finišoval jsem s takovými borci, jakými byli Bob Impola anebo Anton Karlsson, což jsou známá jména. Prvně jmenovaný mimochodem loni dojel druhý na Vasově běhu.“

No, a když jsme u nejslavnějšího laufu světa, který se každoročně zkraje března koná ve Švédsku, sluší se dodat, že v této sezoně se ho účastní právě i rýmařovský člen Silvini Madshus Teamu. Slovutný Vasaloppet, při němž běžci na lyžích musí vstřebat náročnou porci devadesáti kilometrů, znovu absolvuje po pětileté odmlce.

„Na „Vasák“ se už moc těším. Naposledy jsme netrefili „mázu“ a ve stopě jsem se poměrně dost trápil. Zážitek je to opravdu velký. Fanoušci stojí podél trati a povzbuzují. Byli jsme tam tehdy týden dopředu před startem a atmosféra byla ohromná. Věřím, že to i nyní nebude jinak a povede se mi zajet slušný výsledek,“ zadoufal.

Do kolotoče závodů Ski Classics se vrátí koncem ledna, kdy opět zamíří do Itálie. Na programu je totiž jeden z nejkrásnějších laufů – Marcialonga. „Následovat bude podnik Cortina – Toblach a pak naše Jizerská padesátka. Bude to náročné, jelikož závody se konají vždy týden po sobě. V Itálii chci kromě závodního vytížení také potrénovat a užít si rodinnou dovolenou s manželkou dětmi. Budeme totiž ve středisku Val di Fiemme,“ přiblížil své plány Václav Sedláček předtím, než ho 3. března potká vrchol sezony – Vasův běh.

Lyžaři. Ilustrační foto.
Máte volno? Vyrazte na lyže!