Doslova se přitom potvrdila známá sportovní poučka, že obhajoba titulu je vždy těžší, než samotné vítězství. V předloňské sezoně, kdy Sedláček poprvé seriál vyhrál (v minulém roce se kvůli nedostatku sněhu ani jedna z etap SkiTour neuskutečnila), bylo jeho první místo suverénní a celkový bodový náskok drtivý.

O to dramatičtější bylo aktuální přetahování dvou Rýmařováků o celkové prvenství. Doslova jako klíště se totiž při Karlovické 50 i JeLyManovi Václava Sedláčka držel Pavel Ondrášek (Atlas Czech Republic).

Václav sice ve Velkých Karlovicích vybojoval 2. příčku a Pavla tak o čtyři místa předběhl, v celkovém bodování SkiTour ovšem před finálovým Jesenickým lyžařským maratonem, tedy čtyřicetikilometrovým JeLyManem, který se jezdí na Paprsku a částečně i za hranicemi s Polskem, o 25 bodů vedl právě Pavel Ondrášek.

Těsné vítězství na JeLyManu i ve SkiTour

Dramatičtější vyvrcholení si tedy organizátoři seriálu nemohli ani přát, protože o celkovém vítězi se rozhodovalo až v závěrečném stoupání a prudkém sjezdu do finiše. S hromovým výkřikem protnul cílovou čáru jako první Václav Sedláček, Pavel Ondrášek byl o pouhé tři vteřiny druhý.

Tento nepatrný časový rozdíl znamenal zisk 4000 bodů pro Sedláčka a 3900 pro Ondráška. V konečném součtu pak Václav Sedláček zvítězil se ziskem 15905 bodů před druhým Pavlem Ondráškem (15825 bodů).

Jistě stojí za zmínku, že Pavel Ondrášek jen dva dny po dokončení SkiTour odcestoval do Švédska, aby 8. března vybojoval obdivuhodné 134. místo na legendárním Vasově běhu.

„S klukama jsme si namazali stejně, takže jsme si to v závěrečném kopci a sjezdu rozdali se vším všudy. Bylo to extrémně těžké, takže jsem se snažil v závěrečném stoupání vystupňovat tempo a vyšlo to," prohlásil v cíli vítěz Václav Sedláček.

Na Jesenické 70 dominoval

Vítězstvím ve SkiTour se ale Václav Sedláček nerozloučil s úspěšnou sezonou. Už o týden později se totiž postavil na start Jesenické 70, která při extrémním převýšení vede závodníky ze Skřítku na Červenohorské sedlo a zpátky.

Při slunečném počasí, ale za velmi složitých podmínek zaviněných čerstvě napadaným vlhkým a pomalým sněhem, dokázal zvítězit o téměř sedm minut před druhým Viktorem Novotným.

„Při závodě jsem se kochal krásami Jeseníků a v podstatě většinu trati jsem jen tak obešel," smál se po projetí cílem rýmařovský běžec. To mu ovšem věřil jen málokdo, protože uběhnout dlouhou a náročnou trať za čtyři a půl hodiny je přinejmenším velmi svižná procházka.