Obě soutěžící družstva se umístila na stupních vítězů. Děvčata suverénně zvítězila a hoši skončili o sedm setin na druhém místě. Po dlouhé době v kategorii děvčat vyhrála čtveřice z jiné školy a okresu než z Frýdku Místku a bylo to právě družstvo děvčat ze základní školy Rýmařov. V jednotlivcích obhájila loňské vítězství Hanka Kitschuchová a na třetím místě se umístila Veronika Murínová, která překvapila ostatní soupeřky vynikajícím výkonem v druhé polovině soutěže.

Hoši také odvedli výborné výkony a soutěž gradovala až do posledního kola, kde nám těsně unikly v jednotlivcích stupně vítězů, a tak Michal Hejný nakonec skončil o jednu setinu čtvrtý při součtu svých dvou nejlepších časů.

Závody se konaly po dlouhé době jinde než ve Frýdku-Místku a měly velmi dobrou sportovní úroveň a pěknou soutěžní atmosféru. Rozhodovalo se opravdu až při posledních pokusech závodníků, a jen v kategorii hochů bojovalo o první místo sedm borců. Loňský bronzový medailista by letos skončil až sedmý. Proto padlo mnoho osobních a školních rekordů (obě družstva nový rekord školy, Michal Hejný a Monika Trvalová rekordy školy v jednotlivcích).

„Je třeba touto cestou všem našim reprezentantům poděkovat za výborné výkony, vzornou reprezentaci a slušné chování. Dík patří rovněž pořadateli těchto velmi pěkných závodů a dopravci, jež nás bezpečně a v pořádku na tyto závody dopravil,“ usmíval se rýmařovský učitel a trenér v jedné osobě Miloslav Slouka.

Výsledky všech rýmařovských reprezentantů:

Kategorie IV. dívky (15 soutěžících)

1. místo: Kitschuchová Hana 9. B

3. místo: Murínová Veronika 8. A

7. místo: Trvalová Monika 6. B 8. místo: Machalíčková Lenka 8. A

Zobalová Zlatuše 7. C (náhradnice)

Kategorie IV. hoši (19 soutěžících)

4. místo: Hejný Michal 9. B

5. místo: Král Miroslav 9. A

9. místo: Fajtl František 9. A

11. místo: Prášil Lukáš 9. A

Turták Jiří 9. A (náhradník)

MILOSLAV SLOUKA

Poznámka: v krajském finále mohou soutěžit v kategorii IV i mladší žáci a žákyně (6. 7. třída).