V prvním kole Českomoravského poháru přivítali fotbalisté Jiskry Rýmařov na svém hřišti minulou sobotu úspěšného účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy, celek VP Frýdek-Místek. Po devadesáti minutách si z hrací plochy odnesli porážku v poměru 1:4, která znamená pro Jiskru v letošním poháru konečnou.

Rýmařovští fotbalisté dávají dohromady svůj, proti jaru hodně pozměněný, tým a zápas prvního kola Ondráškovka Cupu s Frýdkem-Místkem byl pro Jiskru dobrou prověrkou. Hosté od úvodních minut potvrzovali v Rýmařově kvality předního týmu třetí nejvyšší soutěže a v prvních pětačtyřiceti minutách měli herně navrch.

Domácí fotbalisté teprve sehrávají tým a již v deváté minutě je srazil rozhodčím velice přísně nařízený pokutový kop, ze kterého se Frýdek-Místek ujal vedení. V šestnácté minutě se dostal do samostatné akce jeden z hostujících útočníků a zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek.

Dešťová přeháňka pomohla hostům

Jiskra působila v prvním poločase zaskočeným dojmem a hosté toho dokázali náležitě využívat. V šestatřicáté minutě přišla přihrávka za obranu domácích a další proměněný samostatný průnik hostujícího hráče znamenal třetí gól v síti rýmařovského brankáře Šuláka.

Od zahájení druhé poloviny utkání se obraz hry evidentně změnil. Hosté pod dojmem tříbrankového vedení trochu polevili a rýmařovští fotbalisté se dostali do hry a převzali iniciativu. Naději pro domácí kolektiv vykřesala posila Jiskry, Ivo Krajčovič, který ve třiapadesáté minutě snížil vedení hostů na rozdíl dvou branek.

Frýdečtí fotbalisté se začali bát o výsledek a Jiskra měla následujících dvacet minut velkou převahu. Ta domácím přinesla i několik nadějných příležitostí, ale branky se Jiskra nedočkala. Nad rýmařovským hřištěm se naopak přehnala průtrž mračen, a ta jako by pomohla hostům, kteří se vymanili z tlaku.

Vedoucí mužstva Horýň: Teprve se sehráváme

Rýmařovští byli i přesto dále aktivnějším týmem a ve snaze ještě utkání zvrátit otevírali obranu. To se domácím vymstilo a zkušení hosté dokázali v závěru zápasu z brejkové akce čtvrtým gólem zápas rozhodnout. Rýmařovští prohráli poměrem 1:4 ve svůj neprospěch a loňské úspěšné pohárové tažení již tedy nezopakují.

V přípravě na rychle se blížící divizní soutěž pokračuje Jiskra ve středu na hřišti Jeseníku a v neděli v Opavě, kde nastoupí proti rezervě druholigového Slezského FC Opava.

„Myslím, že jsme nesehráli až tak špatné utkání. Dostali jsme první gól z přísné penalty a v prvním poločase jsme byli trochu zaskočeni. Ve druhém jsme ale dokázali zkušeného soupeře zmáčknout a potrápit. Dáváme tým dohromady. Sehráváme se, a tak potřebujeme další zápasy,“ řekl k utkání vedoucí rýmařovského mužstva Mikuláš Horýň.

Jiskra Rýmařov - VP Frýdek-Místek 1:4 (0:3)
Branka:
Ivo Krajčovič.
Jiskra Rýmařov: Jiří Šulák - Martinka, Ivo Krajčovič, Jiřičný, Kováč, Geier (46. Rončák), Ondruška, Radim Přecechtěl, Stestski, Kamil Kocúr (83. Jaroš), Hapka (70. Jahoda). Trenér: Petr Kostelník.