Rýmařov ožil prvním rodeocrossovým závodem ze šestidílného seriálu soutěží. Dvaadvacet závodníků přivítalo v sobotu 22. května na startovní čáře krásné slunné počasí. Značky startovních aut byly opravdu rozmanité. Byl tu k vidění jak Favorit tak i Honda nebo například Volkswagen. Závod byl rozdělen do první a druhé divize a jako třetí byla skupina žen. V první a v druhé divizi se jely čtyři základní jízdy po šesti kolech. Odtud postupovalo prvních šest soutěžících přímo do finálové jízdy.

Závodu se zúčastnil i poslanec Parlamentu České republiky Ladislav Velebný, který také odstartoval první základní jízdu první divize. V divizi jedna suverénně kraloval Jiří Křístek, který vyhrál všechny jízdy.

V druhé divizi byly k vidění krásné souboje silnějších vozů. Do finálové jízdy se tak dostali jen ti nejlepší z nejlepších. Tato jízda slibovala nádhernou podívanou, což se do puntíku splnilo. Po osmi soutěžních kolech finálové jízdy zvítězil závodník Heinisch s vozem Volkswagen.

Ukázalo se, že o rodeocrossové soutěže je velký zájem, což dokázal jak hojný počet přihlášených závodníků, tak i početné hloučky diváků shlukujících se podél trati. Další závod je naplánován na 26. června „Už víme o dalších jezdcích, kteří chtějí v Rýmařově startovat. Jsou u nás samozřejmě vítáni,“ sdělil pořadatel závodu Jan Dohnal. „Ještě jednou bych chtěl poděkovat divákům za jejich projevenou přízeň. Velký dík patří také sponzorům,“ dodal Dohnal.

Pořadí v první divizi: 1. Křístek - Škoda FELICIA, 2. Vilímek - Škoda FAVORIT, 3. Petrík - Škoda FAVORIT.
Pořadí v druhé divizi: 1. Heinisch - Volkswagen, 2. Martinček - Volkswagen, 3. Furiš - Honda.
Pořadí v sekci žen: 1. Skoumalová, 2. Kaplanová, 3. Konečná.