Předpokládám, že po zápasech v kabině převládalo spíše zklamání. Cílem v konfrontaci s týmy ze středních pater tabulky byl zisk šesti bodů, že?

Ano, zklamaní určitě bylo. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo.

V čem byla Olomouc lepší? Kdybyste zvítězily, vyhouply byste se na páté místo právě namísto Olomouce…

Určitě měli lepší kombinaci a celkově jejich hra byla rychlejší a přesnější. Hodně jsme kazily přihrávky a Olomouc toho využila. Kdybychom zvítězily, tak jsme páté, ale ve sportu kdyby neplatí…

Jaké to byly zápasy?

Každý zápas je pro mě osobní. Začíná se za stavu 0:0 a do hry jdu s tím, že chceme vyhrát. Proti Olomouci se nám to nepovedlo. Naše hra byla chaotická. Ve druhém zápase to bylo lepší, ale odehrály jsme i lepší zápasy. Tyhle dva patřily k těm horším.

Na turnaji jste daly pouhé dvě branky. Když shrneme posledních šest zápasů, vstřelily jste tři góly, což není příliš florbalové číslo. Kde je podle tebe hlavní problém?

Hlavním problémem je absence některých hráček na trénincích, což se odráží v technice a následně v samotné hře, že si holky s míčkem nevěří. A také máme v týmu hodně nových hráček, které zatím zkušenosti sbírají.

Považuješ právě nízkou produktivitu za největší slabinu týmu?

Pokud chceme vyhrávat, musíme se naučit střílet do branky. Bez toho to asi nepůjde.

Základní část juniorské ligy skončila - definitivně jste obsadily šestou příčku. Je to pro tým úspěch, či naopak zklamání?

Je to úspěch i zklamaní. Určitě jsme udělaly velký kus práce a zlepšení je vidět. Oproti loňské sezoně jsme nasbíraly mnohem více bodů a odehrály více vítězných utkání. Bohužel jsme se v tabulce příliš neposunuly a to je určitě zklamání. Myslím, že jsme měly na víc. Přesto bych chtěla holkám za jejich výkony, a trenérovi, že to s námi vydržel, poděkovat. On chtěl vždycky trénovat holky (smích). A doufám, že příští rok nás čeká play-off.

Jak bilancoval vývoj sezony trenér Peths? Rovněž spokojenost?

Na jednu stranu je trenér spokojený, na tu druhou zklamaný. Páté místo v tabulce by bylo lepší, ale vzhledem k malému kádru a omezeným možnostem spokojenost.

Jak se na týmu podepsal přesun pod křídla krnovské Orcy? Byla to změna k lepšímu?

Nijak výrazně změnu nepociťuji. To, že máme jiné dresy a jinak se jmenujeme, nás nijak neovlivnilo. Kádr zůstal až na malé obměny stejný a hra nás pořád baví.

Již tradiční otázka - byla na vaší hře znát absence haly regulérních rozměrů? Jak jsi vnímala přesun z menší haly do větší?

Určitě ano, některé věci se v malé tělocvičně nedají natrénovat. Přihrávky na velkou vzdálenost a kombinace jsou i mým problémem. Pro nové hráčky to musela být velká změna, být najednou na tak velkém prostoru. Ale i přesto se snažíme udělat maximum pro zmenšení tohoto problému.

Už víš, jaké jsou plány juniorského týmu pro další měsíce? Příští sezona začíná až po letních prázdninách, jak vyplníte volné měsíce?

Teď nás čeká klubový turnaj a soustředění.Vlétě asi pojedeme na některý z turnajů, nejpravděpodobněji na Slovak Open do Bratislavy. Na konci prázdnin ještě jedno soustředění. A určitě bude nějaká fyzická příprava (smích).

Jak to vypadá s tvou účastí v reprezentačním kádru České republiky?

Loni jsem byla vybrána na výběrové soustředění a v létě jsem se účastnila florbalového kempu. Do širšího kádru jsem vybrána nebyla, ale byla to pro mě velká zkušenost. Třeba se na mě štěstí usměje a ještě dostanu šanci. Teď mi nezbývá, než jen pilně trénovat a doufat.

O závěru sezony krnovských florbalistek se můžete dočíst ZDE.