Na tato mistrovství do Vsetína odjela reprezentovat bruntálské plavání Barbora Lengsfeldová, v prostějovském bazéně bojovali Roman Procházka a Julie Tydlačková. Výborným způsobem se předvedl Roman Procházka, který na padesátimetrových, i když jeho méně oblíbených, sprinterských distancích volným způsobem a motýlkem obsadil pěkná umístění, když doplaval na osmém a devátém místě.

Na sto metrů volný způsob a motýlek již o sobě dal Procházka výrazně vědět a v soubojích o třetí pozici stačil dohmat na krásná čtvrtá místa. Čas Romana Procházky jako vytrvalostního plavce přišel v sobotu na trati čtyři sta metrů volný způsob. Po napínavém průběhu celého závodu se svým soupeřem na první pohled současně dohmátl a čekal na výrok cílového rozhodčího o mistrovském titulu. Romanovi byla nakonec v novém osobním rekordu v čase 5:11,5 přidělena stříbrná příčka.

V neděli pak bruntálský plavec potvrdil roli výborného tempaře a ve vyrovnaném boji na osm set metrů volným způsobem doplaval pro druhý stříbrný kov v dalším skvěle vylepšeném osobním rekordu, který měl hodnotu 10:47,5. Roman současně překonal svůj vlastní ročníkový rekord klubu na čtyři sta metrů volný způsob a celkový rekord klubu, několik let starý, na osm set metrů, také volný způsob.

Současně s ním odjela do Prostějova i jedenáctiletá Julie Tydlačková, která plavala na tratích sto metrů znak, sto a dvě stě metrů prsa. Julie si výborným způsobem zlepšila svá osobní maxima a doplavala si pro 22., 26. a 28. místo Ve Vsetíně jako jediná hájila barvy bruntálského plaveckého sportu Barbora Lengsfeldová, která stála na startovním bloku hned šestkrát.

Dvě padesátimetrové tratě volný způsob a prsa zdolala na 24. a 30. místě. Stometrové distance volný způsob, prsa a polohový závod doplavala na 15., 25. a 31. místě. V neděli Barbora plavala čtyři sta metrů volný způsob, kde potvrdila své kvality na delších tratích a po skvěle zaplavaném závodě obsadila výborné 7. místo. Vylepšila tak podstatně své osobní rekordy