Za šest disciplín nasbíral 4635 bodů, čímž se kvalifikoval na republikové finále do Brna. Po závodech neskrýval spokojenost s dosaženým výsledkem.

„Jsem šťastný, protože si mi konečně povedlo na krajském finále zvítězit a postoupit. Dostal jsem se tady už asi popáté, ale poprvé jsem vyhrál,“ radoval se po vyhlášení výsledků talentovaný sportovec.

Krajské finále Sazka olympijského víceboje v Havířově.

Romane, jak hodnotíš úroveň krajského kola?

Vysoko, protivníci byli těžcí, ale s tím jsem počítal. Na okresním kole jsem, dá se říct, dominoval, tady to bylo obtížnější i vzhledem k tomu, že disciplíny mi neseděly tolik, jako ty v okresním kole. Tam jsem se cítil jistější než v těch, které jsem musel absolvovat v Havířově. Jsem rád, že jsem to zvládl.

Vedro ti problém nedělalo?

Musím uznat, že dělalo. A v poslední disciplíně, běhu na kilometr, tak tam už to bylo pro mě skoro utrpení, ale hlavně proto, že jsem si předtím zašel na oběd. Takovou chybu už na republice neudělám (smích).

Jakému sportu se doma věnuješ?

Teď dělám fotbal, chodím do posilovny. 

A co tě baví víc?

Dá se říct, že fotbal mě opravdu chytil, jsem teď do něj zapálený. Posilovnu už beru jako rutinu, tam chodím pravidelně. 

A pomohlo ti to nějak při krajském kole v Havířově?

Ano, třeba při shybech jsem mohl uplatnit sílu nabranou z posilovny. Na okresním kole jsem z toho těžil, když se dělaly kliky. 

Krajské finále Sazka olympijského víceboje v Havířově.

Když jsi vyhrál odznak všestrannosti, nezkusíš se věnovat třeba i atletice?

Ale já dříve dělal i ji. Baví mě. Nicméně už se jí nevěnuji aktivně. Spíš jen jezdím na OVOV. 

Jaké budou oslavy?

Doma asi něco proběhne. Mamka s babičkou budou mít určitě radost. 

A s jakým cílem pojedeš na republiku?

Chci uspět. Když už jsem se tam dostal, tak tam pojedu vyhrát (úsměv).