Dvě výhry zaznamenala rezerva krnovského družstva kadetů v domácích zápasech s Olomoucí a Přerovem. Ve sdruženém oblastním přeboru Moravskoslezského a Olomouckého kraje jsou takřka k neporažení. Beznadějně poslední celek soutěže Olomouc přehráli poměrně hladce 77:64, vítězství nad Přerovem (62:60) se však rodilo těžce.

BK Den Braven Krnov B – SK UP BCM Olomouc 77:64 (22:13, 43:25, 55:43)

Proti poslednímu celku tabulky nastoupili domácí pouze se sedmi hráči, protože Áčko kadetů hrálo ve stejném čase v Ostravě. Chyběli především podkošoví hráči, a tak trenérka Menšíková mohla na palubovku poslat pouze pětici malých, z toho dva minižáky Klímka a Vidličku.

Mužstvo začalo zápas se zónovou obranou, která měla za úkol nepustit soupeře pod vlastní koš a nechat ho vystřelit z dálky. Hráči tyto zadané úkoly plnili svědomitě, ale soupeř našel ve svých řadách nečekaného střelce. Ten dal hned z prvních dvou střel dalekonosné a šťastné trojky, a tak domácí měnili obranu. Nebezpečného střelce střídavě hlídali po celém hřišti oba nejmladší basketbalisté a svého úkolu se zhostili velmi dobře.

Náskok krnovské rezervy utěšeně narůstal až na 18 bodů v poločase. Tento náskok nejprve domácí udržovali po nacvičených akcích, ale pak pod dojmem náskoku úplně polevili v obraně. Hosté začali snižovat zpod koše, ale na více než 6 bodů se naštěstí nedokázali dostat. Závěr si Krnované už pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce.

BK Den Braven Krnov B – TBS Přerov 62:60 (12:14, 29:26, 50:49)

Do nedělního zápasu už nastoupili pendlující zkušení hráči z ligového týmu, ale na výkonu to z počátku utkání nebylo znát. Podkošoví hráči Volný i Kostrhoun se nedokázali prosadit ani z vyložených šancí, a tak jediné body zaznamenali opět malí hráči. Oba týmy se neustále střídaly ve vedení až do samého závěru zápasu. Ale v koncovce byli nakonec šťastnější domácí, kteří nečekaně po dlouhé době zahráli akci na pivota Volného, který dvěma koši v poslední minutě otočil zápas ve prospěch Krnova.

Hosté dobře rozehrané utkání ztratili v neproměněných šestkách po taktických faulech krnovských hráčů. V domácím týmu nastoupilo všech dvanáct hráčů, ale nikdo z nich nepodal svůj optimální výkon. Ovšem za větší snahu a herní disciplínu v koncovce zápasu si krnovští hráči vydřeli dva body do tabulky soutěže.

Jan Kovařík