V lyžařském areálu U Pradědu se sešlo celkem třicet závodníků. Ti bojovali nejdříve v kvalifikaci o postup mezi nejlepší šestnáctku. Tento finálový počet pak byl podle dosažených časů nasazen do pavouka, podle kterého lyžaři vyráželi postupně na start. Lyžařské oddíl TC Praděd pořádá tento podnik už poněkolikáté.

Letos se první díl těchto slalomů stal kořistí reprezentanta Meteoru Brno Jana Gardavského. Tento závodník původem z Opavska je známý hlavně z trochu odlišného druhu lyžování. Patří do kádru české reprezentace v travním lyžování, ve kterém patří ke světové špičce. Jezdí za Ski klub Opava a je dokonce juniorským mistrem světa v obřím slalomu v této disciplíně.

Jan Gardavský za sebou nechal svého oddílového kolegu Michala Klimeše. Na třetím místě dojel Petr Suchánek ze Ski klubu Horní Benešov.

Závodu se zúčastnila i dvojice otec a syn Danosové. Tito závodníci vedou průběžné pořadí jiných závodů v alpském lyžování, a to Family cupu rodinných dvojic. V nočním paralelním slalomu skončili na šestnáctém a sedmnáctém místě.