Sobotní etapa 2. ledna měřila 349 kilometrů se speciální rychlostní částí dlouhou 219 kilometrů. Nejrychlejší z českých jezdců byl Martin Macek na Yamaze 450, do cíle etapy dojel na 25. místě se ztrátou 11 minut 32 vteřin na vítěze etapy Davida Casteu na Shercu. Bruntálští účastníci na kamionech vyjeli ve své kategorii osmou a devátou pozici.

To jsou výsledky dojezdu, do pořadí mohou promluvit ještě různé penalizace, například za překročení rychlosti na měřených úsecích. Míla Janáček ze Spáčilovy posádky sdělil, že trať připomínala horským charakterem spíš portugalskou Baju, než typický Dakar. Tatry jely podle jeho vyjádření na jistotu, chtěli především zjistit, jak se auto chová. Pilot Marek Spáčil dodal: „Dakar hlavně není o první rychlostní zkoušce.“

Jelikož se posádky Tater staly vítězi hlasovací soutěže o nejkrásnější kamiony, Marek Spáčil umístil samolepku vítěze ankety truck fóra Miss Dakar 2010 na kabinu svého vozu.

Ocenění převzali jezdci Spáčil a Kolomý z rukou Miss World 2006 Taťány Kuchařové a Miss ČR 2009 Anety Vignerové, které je přijely do Argentiny podpořit. „Doufám, že budeme na této pozitivní vlně pokračovat až do cíle,“ přál si před závodem podporovatel týmu ze společnosti Central Group Dušan Kunovský.