Jablonecký plavecký závod je osmým kolem Českého poháru v dálkovém plavání a zároveň třináctým ročníkem otevřeného závodu pro širokou veřejnost. Jedenáctiletý Roman Procházka se po návratu z lehkého trénování v mořských vodách vydal hned na souboj se svými silnými soupeři, a to zejména z pardubického plaveckého klubu, který je zaměřen na dálkové plavání. Bruntálská plavecká naděje opět potvrdila, že je jejich silným soupeřem. Roman na tříkilometrové trati vybojoval výbornou skvělou druhou příčku za špičkovým plavcem a současným mistrem republiky mladšího žactva z Pardubic, Vojislavem Štěrbou, a připsal si tak další cenné body do hodnocení Českého poháru.

Po absolvování této náročné trati se Roman ještě vydal i na trať otevřeném závodu pro veřejnost na půl kilometru. Soupeře měl bruntálský plavec opět v předešlém pardubickém soupeři a nenechal nikoho na pochybách o své bojovnosti a kvalitách, když si doplaval pro stejně výtečné druhé místo.

Zahálet nebude bruntálský plavec ani v dalším období prázdnin. V polovině srpna cestuje Roman Procházka na svůj poslední závod v dálkovém plavání O pohár města Havířova, který se uskuteční na Těrlické přehradě. Plavce Slavoje pak čeká v závěru prázdnin ve dnech 25. srpna až 1. září každoroční soustředění s ostatními plavci z klubu Slavoje Bruntál ve slovenském Štúrovu, kde budou všichni na závěr soustředění bojovat v bazénových disciplinách na kvalitních mezinárodních závodech Štúrovské stovky.