Na přeborech, které jsou současně kvalifikací na MČR, se svými časy probojovalo z meziokresních soutěží pět bruntálských plavců a skvělým způsobem navázali na kvalitní výkony svých mladších plaveckých kolegů.

Do Karviné odjeli Ondřej Galíček (2000) a Roman Procházka (2001), z děvčat pak Barbora Lengsfeldová (2002), Terezie Hudecová (2002) a Julie Tydlačková (2001). Výbornou formu prokázal Roman Procházka, který z devíti startů získal pět titulů přeborníka oblasti, třikrát dohmátl druhý, jednou třetí a v některých případech dokonce překonal jen pár týdnů staré osobní rekordy.

Z děvčat se nejlépe předvedla Barbora Lengsfeldová, která si z devíti startů dohmátla pro jeden titul přeborníka kraje, jednou získala druhou příčku, třikrát skvělé třetí místo a také si vylepšila svá osobní maxima.

V Karviné nezůstalo jen u těchto výborných výsledků Procházky a Lengsfeldové. Sbírku obohatila i Terezie Dendisová, když ve znakových disciplinách předvedla výborné výkony. Na 200 metrů si vyplavala nejen osobní rekord, ale také skvělou stříbrnou medaili a na kratší stometrové tratí nepopulární, ale výborné 4. místo.

Julie Tydlačková a Ondřej Galíček také nezklamali, a i když nedosáhli na stupně vítězů, tak vylepšili své výkony z meziokresních přeborů a jejich umístění v první desítce je velice slušné.