V první části etapy jednička stáje Tatra Buggyra Racing doslova letěla a vyhrála, pak ale přišla dvojice defektů. „Ve druhé části jsme museli měnit dvakrát gumu a tím jsme bohužel ztratili. Je to škoda, na bednu moc nechybělo,“ litoval jezdec původem z Bruntálska.

Ve finále však mohl být rád, že vůbec pokračuje. Technika totiž opět dostala zabrat. „Při kontrole auta Martina Kolomého jsme zjistili nějaké nesrovnalosti na zadní nápravě, tak jsme se rozhodli ji pro jistotu vyměnit. Akorát už jsme žádnou další neměli, protože jsme ji měnili teďka dva bivaky po sobě,“ komentoval manažer Tatra Buggyra Racing Jan Kalivoda.

Oběť přinesl kamion rychlé asistence týmu Adria. Ti poskytli svou nápravu, čímž se vyřadili ze závodu. Svou premiérovou účast na Dakaru tak v dojezd do cíle nepromění.

„Já myslím, že je velký úspěch, že jsme se dostali až sem, pokud vezmu v potaz, kolik kamionů už odstoupilo. Když za námi v noci přišli, jestli bychom jim neposkytli naši nápravu, vůbec jsme neváhali,“ uvedl navigátor Adrie Petr Lesák. Dle slov Jana Kalivody nápravy na svých speciálech musely měnit téměř všechny týmy, Kamaz, Iveco a Renault nevyjímaje.

Martinu Kolomému celkově patří dvanáctá pozice průběžného pořadí s téměř devítihodinovou ztrátou na vedoucího muže mezi kamiony Villagru na Ivecu, jenž na čele předstihl Rusa Nikolajeva s Kamazem.