Krnovské basketbalové starší žákyně hrají nejvyšší soutěž. I když jim v průběžné tabulce zatím patří desátá příčka, určitě se za své výkony nemusí stydět. „Máme hodně mladý kádr. Holky tuhle soutěž hrají teprve první rok, takže zatím sbírají zkušenosti,“ řekla na úvod krnovského týmu Ivana Hlaváčková.

O víkendu zavítala na krnovskou palubovku dvě zkušená družstva z popředí ligové tabulky. Nejdříve se postavil Krnovským do cesty ambicózní a fyzicky dobře vybavený celek Frisco Sica Brno. Tomu patří momentálně druhé místo, jen jediný bod za vedoucím Sokolem Hradec Králové. Druhým protivníkem pak bylo třetí družstvo ligového pořadí ze Žďáru nad Sázavou.

Bezkonkurenční Brno

„Hrajeme doma, tak se pokusíme předvést co nejlepší výkon a favority jak se patří potrápit,“ uvedla trenérka Hlaváčková. Brňanky přijely do Krnova s jasným cílem, vyhrát. Nic jiného si ani nepřipouštěly a na palubovce Lokomotivy bylo od začátku znát, kdo je favoritem utkání. Domácí basketbalistky hrály od úvodu hodně ustrašeně.

Měly před svým soupeřem přílišný respekt a z toho pramenily chyby. Moc nefungovala obranná hra, Krnovanky špatně doskakovaly pod vlastním košem a soupeř lehce navyšoval náskok. Ani v útoku to nebylo o mnoho lepší. Domácí tým vstřelil za celou první čtvrtinu jen osm bodů, o všechny se navíc postarala jediná hráčka, Michaela Vávrová. Zato na kontě Jihomoravanek svítila po první siréně pětadvacítka.

Druhá čtvrtina začala přesně tak, jak skončila ta první. V její šesté minutě už byl stav dokonce 12:42 ve prospěch hostů. Potom se ale domácí trochu vzpamatovaly a začaly předvádět basketbal, který umí. Zlepšily se ve všech herních činnostech, nejen v obraně, ale začaly se prosazovat i v útoku. Druhá půle střetnutí už divákům přinesla zcela vyrovnanou hru. Brňanky pod dojmem vedení už nebyly tak agresivní, zatímco domácí právě zvýšenou bojovností vyhrávaly osobní souboje.

Krnovanky ve třetí čtvrtině dokonce soupeře přestřílely 17:15. I v poslední části se domácím dařilo držet krok se zkušenějším protivníkem a předváděly líbivý basketbal. Konečné porážce 47:77 však už nezabránily.

Lokomotiva Krnov: Frisco Sika Brno 47: 77 (8:25 , 13:24 , 17:15 , 9:13)
Body: Vávrová 15, Jedličková 7, Dudová, Krejčí a Melcrová po 6, Glacová 3, Dančiová 2, Strakošová 2

Vyrovnaná partie

Proti třetímu Ždáru nad Sázavou sehrály domácí hráčky vyrovnanou partii. Od začátku hrály agresivně v obraně a nedovolovaly soupeři vytvořit si větší náskok. Stále se držely na dostřel. Tentokrát se dařila i střelba, a tak tým z Vysočiny musel o výsledek celou dobu svádět neúprosné souboje.

Krnovačkám znovu patřila třetí čtvrtina utkání. V ní dostaly Žďárské pod tlak a přestřílely je v poměru 20:16. Před posledním dějstvím tak byl na ukazateli stav 37:46. Bohužel v poslední čtvrtině už domácím basketbalistkám rychle docházely síly a výborně fyzicky disponovaný soupeř je přehrál. Krnov zahodil spoustu vyložených šancí, zato soupeř se lehce dostával do zakončení. Poslední tři minuty pak domácí nedaly ani koš, naopak soupeř osm. Žďár si tak z Krnova odvezl vítězství 65:49.

„I přes to, že jsme nevyhráli ani jedno utkání, musím holky pochválit,“ hodnotila výkony svého družstva trenérka Hlaváčková a pokračovala: „Z Brna měly naše hráčky v úvodu zápasu zbytečný strach, ale to všechno pramení ze zkušeností. Druhou půlku už se soupeři takřka vyrovnaly. Se Žďárem to bylo o mnoho vyrovnanější. V tomhle zápase jsme se dlouho drželi, dařila se obrana i útok, ale na konci už jsme neměli síly na to, dotáhnout skóre,“ uzavřela trenérka Ivana Hlaváčková.

Lokomotiva Krnov: Žďár nad Sázavou 49: 65 ( 7:12 , 10:18 20:16 12:19)
Body: Dančiová 13, Melcrová 11, Vávrová 7, Jedličková 6, Barnetová 4, Glacová 4, Dudová 2, Strakošová 2