Už jen loňský postup do Moravskoslezské ligy byl pro Bruntálské obrovským úspěchem. V nové soutěži mezi neznámými soupeři rozhodně nepatří mezi favority. Předsezonní odstup ale vystřídala dvě cenná vítězství. A šest bodů, které Gang vyslaly do čela tabulky. „Byl to náš tajný sen a jsme rádi, že se nám jej podařilo vyplnit,“ řekl lídr klubu Kamil Kadlčík.

Úvodní dvojkolo ve sportovní hale v Brušperku bylo v režii bruntálských florbalistů. Klub totiž postrádá hřiště standardních rozměrů a útočiště domácího prostředí nachází v okolních městech. „Bohužel jsme to měli jako pořádající tým úplně nejdál, a to 85 kilometrů. Navíc jsme museli ještě nachystat halu a být připraveni na první zápas už v devět hodin,“ vysvětlil Kadlčík.

Ve své premiéře se Gang utkal s jedním z favoritů celé soutěže, ostravskými Vipers. Domácí vstoupili do utkání skvěle po bleskové Snášelově brance, ale soupeř ještě do 5. minuty strhl vedení na svou stranu třemi rychlými góly. Do hry vrátil Bruntálské před přestávkou až Tomáš Skřehot a kapitán Kadlčík, jenž dvěma brankami obrátil skóre.

Kapitán zářil

Rychlý nástup domácí potvrdili i ve druhé třetině. Hoško a Jalůvka brzy zvýšili na 6:3 a Gang kráčel za senzací. Hosté sice záhy znovu snížili, ale na rozdíl dvou branek vrátil skóre před závěrečným dějstvím Světnička po ideálím uvolnění Adama Kožiny zpoza branky. Kožina připravil i úvodní gól poslední třetiny. Skvěle se uvolnil před brankou soupeře a jeho nahrávku přetavil v hattrick kapitán Kadlčík. „Mysleli jsme si, že už máme vítězství v kapse. Ale nebyla to pravda!“ komentoval průběh utkání nejlepší střelec utkání.

Gang při útočných výletech zapomínal na zadní vrátka a Vipers v krátkém časovém sledu snižil na 8:7. Divokou přestřelku ukončila až gól Daniela Jalůvky, jenž v přesilové hře vymetl pavučiny ostravské branky. Ve druhém utkání premiérového turnaje v Brušperku se Bruntálští střetli s Bílovcem, druhým postupujícím z krajského přeboru. Sborná ale naprosto zaspala úvodní třetinu a již od 8. minuty prohrávala 0:2 po gólech Hoška a Kadlčíka.

Po přestávce jako by si oba týmy vyměnily role. Bruntál dvakrát hrubě chyboval v defenzívě a hosté vyrovnali. „Dělali jsme chyby v rozehrávce, nebyli si schopni nahrát, zahodili několik výhodných střeleckých příležitostí,“ komentoval Kadlčík. A to měli domácí štěstí, protože několik vážných šancí zlikvidoval výborný Snášel. Vedení strhli bruntálští florbalisté na svou stranu až v závěrečné třetině. Ve skrumáži před brankou soupeře skóroval Kadlčík po tvrdé střele Skřehota.

Definitivně pojistil domácí vítězství Kadlčík, který po rychlém protiútoku zkompletoval další hattrick. „Poděkování a pochvalu si zaslouží všichni hráči za předvedené výkony, příkladnou bojovnost a týmovou soudržnost!“ uzavřel.