Jeho svěřenci mohou potvrdit výborné postavení v soutěži. Krnovští florbalisté se vyhřívají na čele spolu s rezervou Horní Suché. Na ligovém turnaji v Českém Těšíně se utkají s Dolními Domaslavicemi a ostravskými Jokers. Cíl? Jednoznačně šest bodů.

„Budeme favority, protože oba soupeři patří do spodní poloviny tabulky,“ řekl Hradil. Orca zažívá vydařený úvod podzimní sezony. Při cestě za postupem dosud klopýtla jen jednou. Ostatně nejvyšší ambice potvrdil Hradil už před startem soutěže.

„V loňské sezoně jsme ztráceli body s outsidery, ale pokud chceme pomýšlet na postup, musíme se toho vyvarovat,“ pokračoval. Zápas s Dolními Domaslavicemi bude po krnovské mužstvo velkou neznámou. „S Domaslavicemi jsme se už dvě sezony neutkali, ale mám informace o tom, že jde o bojovný celek, který nedostatky v technice nahrazuje nasazením a pohybem,“ vysvětlil.

Berou pouze výhru

Naopak Ostravští podle Hradila preferují zcela jiný florbal. „Je to zkušený a technicky dobře vybavený celek, který dává hodně ale dostává hodně gólů,“ uvedl.

„V loňské sezoně jsme je dvakrát porazili, a to nám jednou dokonce chyběl i Jarda Hlaváček,“ zmínil klíčovou oporu mužstva. Jaroslav Hlaváček momentálně kraluje kanadskému bodování soutěže. To on je hlavním tahounem Krnova.

Ztráta bodů bude pro Hradila zklamáním. „Cíl je jasný, a tedy šest bodů. Nastoupit bychom měli poprvé v sezoně v kompletní sestavě,“ dodal. Pokud Orca vyhraje, upevní své postavení na špici krajského přeboru. Krnovský kouč spoléhá především na výkon první pětky, které dominují bratři Hlaváčkové.

„Do utkání půjdeme s taktikou rychlé kombinační hry, která by na soupeře měla platit. Chceme dostat co nejméně branek a rehabilitovat naši obrannou hru,“ upozornil na mezery v defenzívě, která trápila krnovské mužstvo v předchozích zápasech.