Nejlepším kolektivem za rok 2021 se staly mladé basketbalistky U14 z SK Bruntál, které si vybojovaly postup do extraligy. Desítku nejlepších, která se vyhlašuje bez pořadí, tvořili medailisté z mistrovství světa, mistrovství Evropy a Českých šampionátů, a to sportovní střelci Kryštof Krsek a Matěj Řepka z SK Horní Benešov a Astra Bruntál, plavci Adam Simko a Karolína Mitová z PS Slavoj Bruntál, boxerka Katrin Ivanovová z Box club Krnov, karatistka Adéla Matušková z Karate DÓ Bruntál, šachista Matěj Mydlář z Šachy Krnov, zápasnice Anna Michalcová z Loko Krnov, offroadtrialista Jiří Kobylka z TJ Moravský Kočov a atlet Radim Šesták z Olympie Bruntál.

Vyhlášení ankety moderoval manažer RS ČUS Bruntál Jan Urban, který všechny sportovce vyzpovídal. O kulturní část se postarali žáci Základní umělecké školy v Bruntále pod vedením Alžběty Černíkové a Jiřího Kutálka, a to zpěvem Kateřina Jančová a Klára Vokálová. Klavírní vystoupení měla stolní tenistka Veronika Mazalová a skupina Mirka Schuberta.

Horní Benešov doma prohrál
Hornímu Benešovu se odveta nepovedla, domácí štval sudí

„Jsme rádi že jsme mohli anketu po loňském výpadku znovu uspořádat. Naše velké poděkování patří sponzorům a především vedení obcí a měst, které nám s vyhlášením ankety každý rok finančně pomáhají. Mladí sportovci si ocenění zaslouží a jsme rádi, že i v našem okrese vyrůstají medailisté a reprezentanti," řekl hlavní organizátor a manažer RS ČUS Bruntál Jan Urban.