Po celý víkend měla být rokle u krnovského letiště dějištěm krnovského poháru v offroad trialu. Bohužel počasí a malý počet účastníků záměr pořadatelů dokonale zhatily.

Soutěžilo jen pět posádek

„Že bude méně účastníků, s tím jsme trochu počítali. Teď o víkendu se jede závod v Čadci, který je kvalifikační na mistrovství Evropy. To se pojede poprvé v historii u nás v republice, v Sedlčanech. Nikdo si moc nechce zničit auto,“ krčil rameny jeden z pořadatelů Pavel Trumpeš z krnovského Offroad klubu.

Původně se mělo soutěžit ve dvou kategoriích, nakonec se však sešlo jen pět soutěžních posádek. Závod dokončily jen čtyři, protože Krnovští bratři Kuchařové trial nedokončili pro technickou závadu.

Počasí nepřálo soutěžícím ani divákům

„Celou sobotu vydatně pršelo, takže trať byla bahnitá a rozbředlá. Dohodli jsme se s posádkami, že v neděli už se nepojede,“ uvedl Trumpeš a pokračoval: „Paradoxně v neděli se vyčasilo a bylo krásně.“

Pořadatelé měli pro soutěžící připraveny bohaté ceny, veškerá organizace byla připravena na výborné úrovni, bohužel objektivní okolnosti byly proti. „Byl z toho takový přátelský závod. Chtěl bych se za všechny organizátory omluvit příznivcům, počasí nás překvapilo,“ řekl smutně člen Offroad klubu Krnov.

Všichni se už připravují na Evropu

Oči všech vyznavačů offroadů jsou už upřeny k následujícímu víkendu. Ve slovenské Čadci budou posádky usilovat o nominaci do reprezentace České republiky na mistrovství Evropy, které budou v srpnu hostit Sedlčany. „Já jezdím v posádce s Petrem Stanovským. Nominaci už máme jistou, protože jsme se zúčastnili všech dosavadních šampionátů,“ objasnil Pavel Trumpeš.

Další posádky budou o svou účast na prvním evropském šampionátu na našem území tvrdě bojovat. Mezi nimi i bratři Kuchařové. „První tři v každé kategorii si vybojují účast na Evropě, další místa se obsadí podle dlouhodobých výsledků,“ upřesnil krnovský závodník.

Těsně před mistrovstvím Evropy se posádky v Sedlčanech sejdou ještě jednou. V rámci republikového šampionátu se tam uskuteční v podstatě ostrý trénink na podobné trati, na které se pojede i Evropa.