V Blansku zápolili mladší bruntálské naděje Michael Dendis (2005), Miroslav Trpka (2005), Kristýna Václavíková (2006), Markéta Lengsfeldová (2005), Karolína Peňázová (2007) a Alžběta Blažková (2007) na dvanáctém ročníku Blanenského závodu pro nejmladší plavce.

Z Blanska si bruntálští plavci dovezli domů celkem osm medailových umístění a také tři nejlepší výkony celého závodu. 
O úspěchy plaveckého klubu se postarali Dendis, Trpka a Václavíková.

Michael Dendis doplaval hned třikrát první a ovládl celé závody i nejlepším výkonem. Miroslav Trpka zvítězil na padesátimetrové trati znak, kde se ještě zapsal jako rekordman do ročníkových tabulek klubu. Trpka navíc dvakrát obsadil druhou pozici a dosáhl celkového druhého nejlepšího výkonu. Z děvčat vybojovala Kristýna Václavíková dvakrát vítězství a také dosáhla na celkově nejlepší výkon závodů.

.

Karvinský motýlkařský trojboj dopadl pro bruntálské plavce výborně. Roli favorita potvrdil Roman Procházka (vlevo dole).

Sedmnáctého března odcestovala výprava bruntálských zkušenějších plavců, doplněna oběma úspěšnými hochy z Blanska, na tradičně velmi náročný, kvalitně obsazený závod, Karvinský motýlkářský trojboj, který se konal již po sedmnácté v řadě.

V karvinském bazénu bojovali o co nejlepší umístění Roman Procházka (2001), Terezie Dendisová (2002), Barbora Lengsfeldová (2002), Eva Kamlerová (2003) a v nejmladší kategorii bojovali Miroslav Trpka a Michael Dendis.

V Karviné se na hlavních motýlkářských tratích 50, 100 a 200 metrů představili Procházka, Dendisová a Lengsfeldová. Tento náročný trojboj není novinkou pro Romana Procházku, který potvrdil roli favorita. Druhé místo na sprinterských padesátimetrových tratích a dvojnásobné vítězství na sto- a dvousetmetrových tratích mu vyneslo celkové vítězství a současně překonání ročníkového rekordu klubu na 50 metrů motýlek časem 2:30,64 s.

Na 200 metrů motýlek se Procházka zapsal do několikaletých celkových rekordů klubu.

Pro obě děvčata byla velmi náročná distance 200 metrů premiérová a odplavaly ji výborně. V silné konkurenci trojboje figurovala jejich jména 
v první dvacítce plavců. Eva Kamlerová svými výkony 
v ostatních disciplinách obsadila skvělé 10., 11. a dvakrát 12. místo.

Michal Dendis a Mirek Trpka ve své kategorii 2005 a mladší byli medailoví. Dendis skončil čtyřikrát první a jednou třetí, Trpka jednou první, dvakrát druhý a jednou třetí.

Již o nadcházejícím víkendu 21. a 22. března budou bruntálští plavci bojovat na doma ve své tréninkové vodě na 8. ročníku Grand Prix Bruntálu s mezinárodní účastí, a zejména s účastí zvučných jmen.

Velká cena Bruntálu 2015Plavecký klub Slavoj Bruntál pořádá v sobotu a neděli 21. a 22. března od 13 hodin již 8. ročník Grand Prix města Bruntálu v plaveckém pětiboji. Fanoušci plaveckého sportu budou mít jedinečnou možnost zhlédnout výborné domácí i mezinárodní plavce.

Tradičně bude po odplavání motýlkových tratí vložen do oficiálního závodu i závod nejmenších plaveckých nadějí. Jedná se o závod dětí, které do oficiálního závodu nemohou zasáhnout.

Jde o závod na pětadvacet metrů jakýmkoliv způsobem, s kýmkoliv za doprovodu na břehu či ve vodě a s čímkoliv za pomoci destičky, žížaly či plaveckého pásu. Startuje se na obrátkové stěně a plavat se bude jeden bazén. Děti budou v cíli odměněny a ceny bude předávat účastník loňského mistrovství světa a několikanásobný mistr světa v plavání Masters.