Plavci se představí v celkem pěti sprinterských disciplínách, znak, prsa, volný způsob, motýlek a polohový závod na trati 100 metrů. V rámci Ceny Krnovska se již po patnácté poplave také závod na 5 kilometrů, jediný závod tohoto druhu v České republice. Dvě stě bazénů v Krnově absolvují vedle české dálkoplavecké špičky i skvělí zahraniční plavci, kteří patří do úzké světové špičky.

Největší hvězdou závodů v ženském startovním poli bude Silvie Rybářová z Komety Brno, která vyhrála celkový Světový pohár v maratónském plavání pro rok 2014 a byla nominována na nejlepší dálkovou plavkyni světa v tomto roce. Mužská startovní listina je bez nadsázky narvaná skvělými jmény.

Přijedou Rusové Anton Jevsikov, letošní juniorský mistr světa v dálkovém plavání, vítězové Světových pohárů Serebrennikov a Afanevič, či výtečný německý štrekař Alexander Studzinski. Z české špičky si krnovský závod nedají utéct dvojnásobný vítěz Krnovské pětky, Jakub Tobiáš, skvělý patnáctistovkař Ján Kutnik či další naděje našeho plavání, Baumrt, Igeduld, Kozubek, Kočař nebo Baloun.

Seznam přihlášených dává tušit, že český rekord na 5 kilometrů, který vlastní od roku 2010 Květoslav Svoboda, je v přímém ohrožení a kterýkoli z našich mladých plavců jej může ohrozit.

V rámci téměř padesátihlavého startovního pole na 5 kilometrů si v Krnově zaplavou také legendy tohoto závodu. Rostislav Vítek poplave počtrnácté a jeho dlouholetý spolubojovník na světových závodech, krnovský Libor Smolka, startuje potřinácté.

Závody začínají v krnovských lázních v pátek 7. listopadu v 16.00 hodin první rozplavbou na 5 kilometrů. Pokračování pak mají v sobotu 8. listopadu v 9.15 hodin bazénovými sprinty. Start nejlepší rozplavby na 5 kilometrů je naplánován na 13.00 hodin. V rámci programu budou vyhlášeny celkové výsledky dálkoplavecké sezony za rok 2014 v kategoriích dospělých, dorostů a družstev.