Přestože jeho hlavní náplní bylo plavání, Lukáš si přivezl také několik zkušeností a informací o tamním životě. Harnol se zde zúčastnil závodů, kterých se zúčastnila kompletní izraelská špička. Kvalita místních reprezentantů je srovnatelná s úrovní českého plavání. Lukáš se soustředil především na obě své hlavní disciplíny – sprinty volným způsobem a motýlkem.

Lukáš plaval obě disciplíny na tratích 50 a 100 metrů. Ve všech případech bral druhé místo. Především na sto metrové kraulové trati se dostal k času 52,63, který již je velice solidní. Pochvaloval si také zázemí závodů a přístup pořadatelů. Poté se celá výprava přestěhovala do malého městečka Akko u Středozemního moře, kdy bydleli ve špičkově vybaveném hotelu. Součástí hotelu byl také sportovní areál, v němž absolvovali tvrdou přípravu. „Okolí města však nebylo příliš atraktivní. Velice výrazné jsou zde rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi. V malých městech v podstatě bydlí spíše ta chudina v chatrčích,“ pozoroval krnovský odchovanec.

Na závěr soustředění se přesunuli na čtyři dny k Mrtvému moři, kde už se spíše věnovali v místnícarnolova příprava v exotickém Izraeli, přivezl si informace nejen o plavaníh lázních regeneraci. Prohlédli si také Jeruzalém a Nazareth. „Obzvláště na mě zapůsobil Jeruzalém, kde jsme si byli prohlédnout významné památky. Zatímco v některých částech si lidé žijí srovnatelně s podmínkami v Praze, ve Starém Městě, kde pobýval Ježíš, je všude špína, chudoba, nepořádek a trhovci. Jeli jsme pak také přes Palestinu, to je další velmi nebezpečné místo. Tady nikdo nedá nohu z plynu automobilu, kolem cesty stěny z ostnatých drátů v několika řadách,“ popisuje Lukáš. Na soustředění v Izraeli mu finanční částkou přispělo také město Krnov, za což Lukáš nezapomněl poděkovat.