Zastoupení měl samozřejmě i bruntálský plavecký klub, který skvělým způsobem reprezentoval Roman Procházka.

Vše začalo v sobotu dopoledne, kde bruntálský plavec v závodě na 200 metrů volným způsobem zaplaval čas 2:02,81 min., což byl jeho nový osobní a současně i oddílový rekord mezi čtrnáctiletými chlapci. Ten ale na medailové umístění nestačil a bylo z toho pouze páté místo.

Další disciplína, kraulová čtyřstovka, se Romanovi příliš nevydařila. Čas 4:26,62 min. nakonec stačil jen na deváté místo. Sobotní odpoledne pak bylo ve znamení kraulové padesátky, kde si bruntálská plavecká naděje věřila, ale čas 0:25,65 min. bohužel stačil opět jen na pátou příčku, když k umístění „na bedně" scházelo pouhých čtyřiadvacet setin sekundy.

V sobotu odpoledne si pak Roman Procházka zaplaval ještě znakařskou stovku. Dosažený čas 1:03,59 min. znamenal další osobní rekord a také klubový rekord čtrnáctiletých chlapců. V součtu to znamenalo pro Romana pěknou šestou pozici.

Neděle pak byla ve znamení Procházkových excelentních disciplín. Na motýlkářské stovce neponechal Roman Procházka nic náhodě a již po odstartování závodu bylo všem bazéně jasné, že se chce poprat o medaili. Výsledný čas 1:01,53 min. znamenal další osobní i oddílový rekord, ale pro plavce Slavoje především krásné třetí místo.

Závěrečná kraulová stovka byla nádherným závodem. Procházkův čas 0:55,93 min. ale stačil pouze na bramborové umístění, když k umístění na stupních scházelo třicet jedna setin sekundy.

Roman Procházka se na svém posledním žákovském mistrovství České republiky představil ve výborném světle a bude na něj chtít navázat i v dorosteneckých kategoriích.