Už samotná kvalifikace na mistrovství republiky do Plzně byla velkým úspěchem a ani tam se zástupci Krnova a Bruntálu rozhodně neztratili.

Kromě osobních rekordů a účastí ve finálových závodech si přivezli i mistrovské tituly a medaile. Mladší dorostenec Roman Procházka ve všech disciplínách dosáhl na finále a několik svých finálových účastí proměnil v osobním rekordu v medailové pozice.

Dvě stříbrné medaile získal na padesát metrů volným způsobem a ve stometrovém polohovém závodě. Bronz přidal svěřenec trenéra Jana Michalíka v závodě na dvě stě metrů volným způsobem.

Starší dorostenka Dominika Geržová také ve všech svých přihlášených disciplínách prošla až do finále. Navíc se hned dvakrát stala mistryní republiky. Poprvé v závodě na padesát metrů volným způsobem a poté i na motýlkářské stovce. Svým výkonem na sto metrů motýlek dokonce skončila bronzová mezi ženámi. Tři stříbrné medaile si vyplavala ještě v polohovém závodě na sto metrů, na padesáti metrech motýlek a stometrové distanci volným způsobem.

Mladší dorostenka Leona Rybářová se kvalifikovala do finále čtyř disciplín, což je pro krnovskou plavkyni velký úspěch. Dvakrát plavala finále mladšího dorostu a to na padesát a sto metrů motýlek. Na delší z obou tratí dohmátla sedmá.

Další starší dorostenec Ondřej Švéda si vyplaval finálové účasti a na dvě stě metrů volným způsobem, skončil na nepopulárním čtvrtém místě. V závodě na čtyři sta a sto metrů volným způsobem obsadil pěkná páté příčky.

Krnovské muže zastupoval Daniel Flora, který se v silné konkurenci neztratil a předvedl kvalitní výkony. Krnovští plavci plavali smíšené štafety na čtyřikrát padesát metrů volným způsobem a také polohovou štafetu. Ve velké konkurenci předvedli svou tradiční bojovnost. Své rozplavby vždy vyhráli a obsadili shodně čtrnáctá místa, což je při téměř čtyřiceti startujících štafetách krásný výkon.

Dominika Geržová, Ondřej Švěda a Daniel Flora jsou svěřenci trenéra Jaromíra Říhy a Leona Rybářová trénuje pod vedením svého otce Marka Rybáře. Letošní výprava mladých bruntálských a krnovských plavců opět předvedla, že se ve velké celorepublikové konkurenci neztratí a že svou celoroční dřinu a odříkání umí zúročit.