Na tyto porovnávací závody nejmladšího žactva odjeli prokázat plavecké dovednosti na padesátimetrové trati Michael Dendis (ročník narození 2005), Markéta Lengsfeldová (2005) a Miroslav Trpka (2005), na pětadvacetimetrové trati pak Alžběta Blažková (2007), Nicolette Havlíková (2006), Sebastian Kožušník (2007), Ondřej Petrovský (2007), Kristýna Václavíková (2006) a Sofie Zlámalová (2007).

Výbornými výkony se prezentoval zkušenější Michael Dendis, který na 50 metrů znak a prsa vyhrál a 50 metrů volný způsob a motýlek doplaval druhý. Celkově mu tyto výsledky a osobní rekordy přinesly krásný pohár za vítězství v tomto prestižním závodě.

Jako druhý se představil Miroslav Trpka, který na 50 metrů znak dohmátl druhý, v závodě na 50 metrů prsa obsadil 
6. příčka, 50 metrů volný způsob a motýlek doplaval jako vítěz.

Z děvčat potvrdila svůj talent Kristýna Václavíková, která plavala kratší pětadvacetimetrové tratě. Na trati 25 metrů znak obsadila 3. místo, na 25 metrů prsa 2. místo, 25 metrů volný způsob 5. místo a 25 metrů motýlek druhé. Celkově jí patřila v silné konkurenci třetí příčka.

Pro ostatní nejmladší bruntálské plavce to byla první závodní zkušenost vůbec a zhostili se jí se ctí, když zaplavali výborné osobní rekordy a bojovali o co nejlepší umístění. Děvčata dokonce sestavila štafetu na čtyřikrát 25 metrů volný způsob.

Ve složení dvou zkušenějších závodnic Kristýny Václavíkové a Sofie Zlámalové, které doplnily Alžběta Blažková s Nicolette Havlíkovou, poprvé ochutnaly závodní atmosféru a doplavaly si pro výborné šesté místo.