Medailový „Eman"

V prostějovském bazénu se představila děvčata Anna Nádeníčková (ročník 2003), Eva Kamlerová (2003), Romana Seidlerová (2003), Zuzana Vilímovská (2004), Kristýna Václavíková (2006), Karolína Peňázová (2007) a Sofie Zlámalová (2007). Chlapecké složení tvořili Miroslav Trpka (2005), Michael Dendis (2005), Jan Stuchlík (2006), Marek Kříbala (2007), Ondřej Petrovský (2007) a Sebastian Kožušník (2007).

Bruntálští si vedli velmi dobře, z prostějovské vody vylovili celkem dvanáct cenných kovů a spoustu osobních rekordů. Nejlepší výkony předvedli ze zkušenějších plavců tradičně Miroslav Trpka, který při třech startech vyhrál, Michael Dendis dohmátl jednou na třetím, jednou na druhém místě a v jednom případě se radoval z vítězství.

Nejmladší kategorie ovládla bruntálská děvčata. Mezi plavkyněmi ročníku 2006 kralovala Kristýna Václavíková, která ve třech případech vystoupala na stupeň nejvyšší. Mezi těmi nejmenšími ročníku narození 2007 zářila Sofie Zlámalová, která se postavila na jeden zlatý a jeden stříbrný stupínek. Karolína Peňázová ve stejné kategorii získala bronzovou medaili.

Bruntálští se v Praze neztratili

Ve stejnou dobu odjeli dva zkušení dálkoví plavci Slavoje Bruntál Roman Procházka a Barbora Lengsfeldová na zimní MČR do pražského Podolí, kde bojovali mezi staršími žáky o medaile na trati dlouhé pět kilometrů. Pro Lengsfeldovou to byla premiéra na této trati a vedla si znamenitě. Mezi závodnicemi ročníku 2002 doplavala v čase 1:19:02,7 na skvělém sedmém místě.

Roman Procházka, i když je to už ostřílený plavec na této trati, má rok od roku náročnější pozici mezi velmi kvalitní konkurencí starších žáků. Procházka dokázal na této náročné a dlouhé distanci zlepšit svůj osobní rekord o neuvěřitelné čtyři minuty. Jeho čas 1:05:59,1 stačil na vynikající pátou příčku jen několik sekund za bronzem.

Oba bruntálští plavci budou opět bojovat o co nejlepší umístění v Českém poháru dálkového plavání 2015 na otevřených vodách a nebudou to mít v letošní sezoně v nabité konkurenci vůbec jednoduché.