Letos již 34. ročník byl obsazen 380 závodníky ze 41 klubů Slovenska, Maďarska, Srbska a České republiky, kteří bojovali na padesátimetrovém bazénu ve známém štúrovském komplexu Vadaš. Město Bruntál a plavecký klub reprezentovalo dvanáct plavců od nejmenších až po ty zkušenější ve složení Terezie Dendisová (2002), Pavla Holečková (1999), Jan Hudáček (2003), Eva Kamlerová (2003), Barbora Lengsfeldová (2002), Roman Láník (2002), Lucie Oravcová (2004), Richard Oravec (2007), Roman Procházka (2001), Miroslav Trpka (2005), Zuzana Vilímová (2004) a Kateřina Zabloudilová (1997). Stejně tak jako v loňském roce doplnil sestavu Bruntálských ještě krnovský plavec Daniel Flora (1995).

Pavla Holečková, Kateřina Zabloudilová a Roman Procházka s Danielem Florou bojovali na stometrových distancích, ti mladší pak na padesátimetrových tratích. Skvělými výkony pro svůj plavecký klub a město Bruntál přivezli hned pět medailových umístění a jedno medailové umístění za zcela nejmladšího plavce celých závodů, a tím byl Ríša Oravec, který teprve ve svých pěti letech zdolal dva závody na 50 metrů volný způsob a 50 metrů prsa.

O ty zkušenější vybojované přední příčky se postarala sestra nejmladšího účastníka, o tři roky starší Lucie Oravcová, která absolvovala všechny čtyři disciplíny, 50 metrů prsa, znak, motýlek a volný způsob. Získala dvě bronzové medaile na 50 metrů prsa a 50 metrů motýlek, na 50 metrů znak obsadila 7. místo a na stejné trati volným způsobem 13. příčku. O další tři medaile se postaral již zkušenější plavec Roman Procházka, který bojoval na stometrových tratích. Na znak si doplaval pro bronzovou příčku, na jeho oblíbených tratích volný způsob a motýlek si doplaval hned dvakrát pro zlaté kovy. Na 100 metrů prsa si vyplaval slušné 7. místo. Ostatní plavci také ukázali, že bruntálské plavání patří mezi kvalitně obsazené sporty. Umístěním v první desítce se může pochlubit Eva Kamlerová, Zuzka Vilímová a Mirek Trpka. Na sto metrech pak Pavla Holečková i Kateřina Zabloudilová.

Vzorně reprezentoval svůj klub i Daniel Flora z Krnova, který získal tři medaile. Na 100 metrů znak a 100 metrů motýlek získal bronz, 100 metrů prsa plaval ve fi nále memoriálu Juraja Junga a doplaval si pro stříbrný kov, v závodě na 100 m volný způsob skončil na pěkném 6. místě.

1. září současně proběhlo na Pastvinské přehradě fi nálovým závodem ukončení Českého poháru 2012 v dálkovém plavání žactva, kde o sobě dával výrazně vědět Roman Procházka. V tomto poháru získal pro bruntálský plavecký klub a město svými odplavanými 11 kilometry s celkovým počtem 109 bodů ve svém ročníku 2001 kategorie mladšího žactva krásné 3. místo. Plavci Slavoje zakončili prázdninové dny a připravovat se budou již na meziokresní, krajské a vyšší mistrovské soutěže.