Tento tradiční plavecký závod je pořádán každoročně na mezinárodní úrovni s velmi početnou účastí kvalitních závodníků. Ani letošní ročník nebyl výjimkou a do Opavy se sjela konkurence jedenatřiceti plaveckých klubů ze Slovenska, Rakouska a celé České republiky.

V početném startovním poli 332 plavců bojovali o co nejlepší umístění i Bruntálští ve složení Galčan Gabriel (1995), Koreník Lukáš (1997), Lašák Ondřej, Nepožitek Michal (2001), Procházka Roman (2001), Škulavík Radek (1995), Tydlačková Julie (2001), Vičarová Barbora (1999), Zabloudilová Kateřina (1997) a Zgarbová Zuzana (1996).

Plavci Slavoje Bruntál neobsadili na závodech přední umístění pouze ve třech věkových kategoriích, kde měřili své síly s výkonnostně staršími soupeři, ale opět ukázali, že zlepšili v nové sezoně sportovní výkony. Z celkem padesáti startů přivezli osmadvacet osobních rekordů a to všichni bez výjimky.

Během dvoudenního klání chlapecká část absolvovala pět startů. Roman Procházka pokořil svá maxima ve všech startech, Gabriel Galčan, Lukáš Koreník a Michal Nepožitek si doplavali pro tři osobní rekordy, Radek Škulavík dva osobní rekordy a Ondřej Lašák překonal osobní rekord jedenkrát.

Plavkyně Slavoje plavala na pěti tratích a svá osobní maxima zúročila Julie Tydlačková ve všech pěti disciplínách, Zuzana Zgarbová ve třech a Kateřina Zabloudilová s Barborou Vičarovou dvakrát. Plavci Slavoje tak zaznamenali další vydařené závody a prokázali další výkonnostní růst.