Na startu se objeví asi 300 plavců všech věkových kategorií. S velkým zájmem je očekáván zejména závod na 100 m kraul, kde se představí český rekordman Martin Verner z Komety Brno a proti němu krnovský odchovanec Lukáš Arny Harnol, dnes startující v barvách USK Praha. Oba již ohlásili pokus o překonání bazénového rekordu (dosud Arny Harnol za 0:50,4), pořadatelé doufají v pokoření hranice 50 sec.

Také v dalších disciplínách se představí čeští reprezentanti, na 100mmotýlek Bohumír Šraut, na 100 znak Alena Nývltová a na 100mprsa Jiří Vlček. Vynikající závod se také očekává na trati 5000 m. Tento závod je zároveň posledním podnikem letošního Českého poháru v dálkovém plavání a na start se přihlásila kompletní česká špička včele s naší olympijskou nadějí Janou Pechanovou a Rostislavem Vítkem (oba Kometa Brno).

S Rosťou by se měl o vysoké tempo postarat také krnovský Libor Smolka, který nedávno úspěšně startoval na Světovém poháru na 10 km v Mexiku a je v dobré formě. Sekundovat jim bude Jan Ježek z Plzně, již jistý vítěz ČP v kategorii mužů. Z mladých závodníků se v Krnově představí Jan Pošmourný, Katka Černíková a domácí Míša Mrůzek, vše juniorští reprezentanti v dálkovém plavání. Uvidíme také, jak si povede ostravská Tamara Stonová, která se nyní věnuje hlavně triatlonu, případně její oddílový kolega Dominik Bartoš, přední český bazénový plavec. Zajímavostí jistě bude i start bývalého výborného amerického reprezentanta Ace Blaira, který v letošním roce startuje v dálkovém plavání za Bohemians Praha.

Závody začínají v pátek 2. listopadu ve 14 hod. třemi rozplavbami na 5 km, v sobotu začínají bazénové závody od 8 hod. finálová rozplavba na 5 km se očekává ve 13 hod., odpolední program (a v něm finále na 100 kraul a 100 znak) začne ve 14:30 hod. Po skončení závodů budou vyhlášeny konečné výsledky ČP v dálkovém plavání za rok 2007. Pro krnovské plavce se zatímní pořadí vyvíjí příznivě.

Libor Smolka je v soutěži mužů průběžně druhý, v soutěži žen Tereza Mrůzková ještě zaútočí na třetí místo, v dorostech vede Míša Mrůzek s převahou, stejně jako jeho sestra Tereza v dorostenkách, Hanka Křemenová je druhá. V soutěži družstev obsadí Krnov druhou příčku za letos skvělými Bohemians Praha. Krnováci jdou „na bednu“ již pošesté za sebou, z toho v letech 2004 – 6 vybojovali vždy 1.místo.